Notowania

Brexit. Izba Lordów zaskoczyła, teraz wszystko zależy od królowej

Brexit staje się faktem. Izba Lordów się wycofuje - nie chce już forsować swoich poprawek do umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Teraz zielone światło dać musi tylko i aż królowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Brexit nadchodzi. Teraz wszystko w rękach królowej

Brytyjski parlament ostatecznie przyjął projekt ustawy w sprawie porozumienia o wystąpieniu z Unii Europejskiej. Izba Lordów zdecydowała w środę wieczorem, że nie będzie dalej forsować swoich poprawek, co oznacza, że projekt ustawy musi już tylko uzyskać zgodę królowej - podaje PAP.

Wcześniej, również w środę, Izba Gmin odrzuciła w głosowaniach wszystkie pięć poprawek, które do projektu ustawy zgłosiła Izba Lordów. Jednak zapowiadano legislacyjny tenis, w nawiązaniu do odbijania piłeczki między izbami. Co z kolei miało prowadzić do kolejnego opóźnienia brexitu.

Odrzucenie poprawek miało oznaczać, że projekt ustawy będzie krążył między obiema izbami parlamentu, dopóki nie zostanie uzgodniona akceptowalna dla obu treść. To się jednak nie stanie, dzięki decyzji Izby Lordów, która postanowiła kwestie poprawek odpuścić.

Ustawa w sprawie porozumienia o wystąpieniu w UE jest niezbędna, by Wielka Brytania mogła 31 stycznia w sposób uporządkowany opuścić UE. Parlament Europejski spodziewał się kolejnych zawirowań na ostatniej prostej, a musi on jeszcze przyjąć tę umowę, głosowanie zaplanowano na 29 stycznia, tak by brytyjski rząd mógł uporać się ze wszelkimi formalnościami.

Obejrzyj: "Brexit pewny" - Rostowski komentuje wygraną Johnsona. A polexit?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2020

BobiDo Dvbh Wielka Brytania może sobie na to pozwolić gospodarczo, Polska niestety jest tylko tanią siłą robocząw Europie. Dla Dobra ludzi powinniśmy być … Czytaj całość

23-01-2020

NikodemCzas i nam zmykać z tej żałosnej Unii. Udział w tym to tylko policzek dla Polski. Niemcy i Francja już nam pokazali wartości unijne, Nord Stream2 … Czytaj całość

23-01-2020

manexByć może trzeba będzie wydzielić kawałek Polski gdzieś na wschodzie kraju i niech tam pisowcy sobie rządza łącznie z wyjściem z Unii

Rozwiń komentarze (193)