Notowania

Brytyjczycy zapłacą za wjazd do Unii. Cena wyniesie 7 euro

Komisja Europejska potwierdziła, że po Brexicie obywatele Wielkiej Brytanii będą musieli płacić 7 euro za wjazd do Unii Europejskiej. Zostaną oni bowiem objęci systemem informacji o podróży oraz zezwoleń na podróż (ETIAS).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Komisja Europejska zadecydowała. Po Brexicie obywatele Wielkiej Brytanii będą musieli zapłacić za wjazd do UE

O tym że Wielka Brytania zostanie objęta systemem ETIAS poinformowała rzeczniczka Jeana Claude'a Junckera Natasha Bertraud. Jej słowa cytuje Polska Agencja Prasowa.

Jest to system, którego powstanie zapowiedział 2 lata temu przewodniczący Komisji Europejskiej. Ma on w założeniu być odpowiedzią na kryzys migracyjny, a jego funkcjonowanie powinno rozpocząć się nie później niż w 2021 roku.

Obywatele krajów spoza Unii muszą złożyć elektroniczny wniosek o pozwolenie na wjazd na teren Unii Europejskiej. Mogą to zrobić przez stronę internetową albo aplikację najpóźniej 72 godziny przed planowaną podróżą. Trzeba w nim podać dane osobowe, pierwszy odwiedzany kraj Unii oraz informacje na temat karalności. Oraz wnieść opłatę 7 euro.

Ekspert o Brexicie: Czeka nas chaos

Złożenie wniosku ma zająć nie wiecej niż 10 minut, a odpowiedź przyjdzie niemal natychmiastowo. Na takim pozwoleniu będzie można podróżować do UE przez 3 lata.

Po zakończeniu okresu przejściowego, związanego z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE, obywatele tego kraju również zostaną objęci systemem ETIAS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, unia europejska, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2018

pytamObywateie "europy",jeszcze nie macie dosc lewactwa brukselskiego?????

15-12-2018

antyklerykałwyjście z eurokołchozu katofaszystów USA jest warte każdej ceny , za eurokołchoz ludność katoludów i tak płaci wysoką cenę za współczesny kolonializm … Czytaj całość

15-12-2018

DixieA mieszkańcy UE 14 funtów za wjazd do GB ?

Rozwiń komentarze (125)