Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Budowa dróg. Kolejny kontrakt zerwany, GDDKiA: "wina wykonawcy"

162
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kolejnej umowy. Wykonawca miał opóźnienia, złożył niekompletny wniosek, nie przygotował zaplecza sprzętowego oraz materiałowego i nawet nie rozpoczął budowy.

Kolejna droga bez wykonawcy. GDDKiA zerwała kontrakt
Kolejna droga bez wykonawcy. GDDKiA zerwała kontrakt (GDDKiA)
bETgJOAB

"Odstąpiliśmy z winy wykonawcy od umowy na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13. W I kwartale przyszłego roku planujemy ogłoszenie przetargu na wybór nowego wykonawcy, który dokończy realizację obwodnicy w zakresie robót budowlanych" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak czytamy w komunikacie, plac budowy został przekazany wykonawcy na początku października tego roku, jednak Energopol Szczecin, pomimo wezwań, nie rozpoczął robót budowlanych. Do tych będzie musiał przystąpić nowy wykonawca, konieczny jest więc nowy przetarg. Dla kierowców oznacza to jedno, znaczne opóźnienie oddania drogi, którą mieli pojechać w lipcu 2021 r.

bETgJOAD

Wart 140,4 mln zł kontrakt został podpisany w marcu 2018 r., jak podaje GDDKiA, wykonawca miał opóźnienia już na etapie projektowania, złożył niekompletny wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), który musiał później wielokrotnie uzupełniać. Ostatecznie pod koniec września tego roku decyzja ZRID została wydana, a na początku października wykonawcy przekazano plac budowy.

Zobacz także: Obejrzyj: Plaga zerwanych umów. "Przestały być opłacalne"

"Pomimo możliwości prowadzenia robót budowlanych, wykonawca do nich nie przystąpił i nie zorganizował zaplecza sprzętowo-materiałowego. Nie było również całości projektów wykonawczych i innych dokumentów niezbędnych do realizacji robót. Okoliczności te złożyły się na konieczność podjęcia odpowiednich działań kontraktowych przez inwestora" - podaje Dyrekcja w komunikacie.

bETgJOAJ

Jak dodaje, uruchomiona została gwarancja należytego wykonania, którą był zabezpieczony kontrakt. Jej kwota opiewa na ok. 14 mln zł, co ma pokryć zobowiązania "nienależytego wykonywania kontraktu przez Energopol Szczecin", m.in. płatności wobec podwykonawców, usługodawców i dostawców. GDDKiA będzie jeszcze dochodzić należności z tytułu kar umownych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETgJOBe
KOMENTARZE
(162)
AOLKA
2 lata temu
ha,ha.... to kolejny przykład jakości działania pociotków polityków z PIS - czego się podejmą - to wszystko kończy się wielką KLAPĄ - na niczym się nie znają ... edukacja, kultura, wojsko, samoloty, helikoptery, służba zdrowia, szpitale, leki, więzienia itd.... tylko rozdawanie kasy - 500+, kamienice na godziny, ułaskawienia im się udają ...
Antystalinist...
2 lata temu
Tuska nie ma nie ma budow, wszedzie jest klapa i obieranie olskiego zlota z LOndynu. To jest rzad.Piski "zbudowaly" tylko zamieszanie i ruine kraju.
ks
2 lata temu
Jak wydadzą na drogi, to nie będzie na 500++ i 13nastki. A tak z kaucji zapłacą podwykonawcom i jeszcze zarobią na karach. Ważne by nic nie zrobić, a zarobić.
bETgJOBf
wwww
2 lata temu
ilu jest firm w Wałczu które zaufały tej firmie i tego bardzo żałują.
zerwane_kontr...
2 lata temu
na helikoptery, na drogi, na służbę zdrowia... DOBRA ZMIANA, bo jest na +++++, dla swoich i rydza :(((((
...
Następna strona