Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Budowa S19 na Podlasiu. Dwa odcinki nowej drogi mają być gotowe w 2024 r.

17
Podziel się

GDDKiA ogłosiła przetargi na projekt i budowę dwóch kolejnych odcinków trasy S19 Via Carpatia - na północ i południe od Białegostoku. Łączna ich długość to 23 km.

Ogłoszono przetargi na dwa odcinki ważnej drogi na Podlasiu
Ogłoszono przetargi na dwa odcinki ważnej drogi na Podlasiu (GDDKiA)
bErNJKXp

Obie części drogi ekspresowej S19 są elementem przyszłego szlaku komunikacyjnego Via Carpatia łączącego kraje nadbałtyckie z południem Europy. Jednocześnie są przedłużeniem tzw. Południowej Obwodnicy Białegostoku: Krynice - Dobrzyniewo - Białystok w kierunku na północ i zachód od miasta, a Białystok Południe - Ploski na południe od Białegostoku, w stronę Lublina.

Oba fragmenty S19 to w sumie około 23 kilometry dwujezdniowej drogi ekspresowej - informuje GDDKiA w komunikacie. Technologię wykonania konstrukcji nawierzchni wybierze wykonawca.

- Via Carpatia, droga ekspresowa S19 to dla Polski Wschodniej, w tym dla Podlasia, szansa na rozwój, nowe inwestycje i miejsca pracy. Realizacja tego projektu obejmuje także budowę obwodnicy Białegostoku, która pozwoli mieszkańcom tego miasta na odetchniecie od uciążliwego ruchu tranzytowego - powiedział podczas wideokonferencji wiceminister infrastruktury Rafal Weber.

bErNJKXr
Zobacz także: Obejrzyj także: Drogi budowane mimo koronawirusa. "Budownictwo to koło zamachowe gospodarki"

- Te przetargi to przejście od prac przygotowawczych do przetargów. To doskonała wiadomość dla mieszkańców Podlasia - dodał minister edukacji Dariusz Piontkowski.

bErNJKXx

Łączna szacunkowa wartość tych inwestycji to ok. miliard złotych.

W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km i będzie przebiegał przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErNJKXS
infrastruktura
KOMENTARZE
(17)
Kierowca
rok temu
Dalej budujcie drogi na zadupiu :)
podróżnik
rok temu
To dobrze. Będzie miała ogromne znaczenie dla Polski centralnej.Ups w centrum będzie nowe lotnisko i to duże ale zanim je wybudują to wejdzie do użytku technologia teleportacji.
antoni
rok temu
Przecież to droga dla Rosjan i wy macie wątpliwości kto rządzi pisem
bErNJKXT
trutdiy8i
rok temu
Przecież już o tym pisaliście.
drobny
rok temu
Po co droga na Podlasiu!?