Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa S19 na Podlasiu. Dwa odcinki nowej drogi mają być gotowe w 2024 r.

GDDKiA ogłosiła przetargi na projekt i budowę dwóch kolejnych odcinków trasy S19 Via Carpatia - na północ i południe od Białegostoku. Łączna ich długość to 23 km.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Ogłoszono przetargi na dwa odcinki ważnej drogi na Podlasiu

Obie części drogi ekspresowej S19 są elementem przyszłego szlaku komunikacyjnego Via Carpatia łączącego kraje nadbałtyckie z południem Europy. Jednocześnie są przedłużeniem tzw. Południowej Obwodnicy Białegostoku: Krynice - Dobrzyniewo - Białystok w kierunku na północ i zachód od miasta, a Białystok Południe - Ploski na południe od Białegostoku, w stronę Lublina.

Oba fragmenty S19 to w sumie około 23 kilometry dwujezdniowej drogi ekspresowej - informuje GDDKiA w komunikacie. Technologię wykonania konstrukcji nawierzchni wybierze wykonawca.

- Via Carpatia, droga ekspresowa S19 to dla Polski Wschodniej, w tym dla Podlasia, szansa na rozwój, nowe inwestycje i miejsca pracy. Realizacja tego projektu obejmuje także budowę obwodnicy Białegostoku, która pozwoli mieszkańcom tego miasta na odetchniecie od uciążliwego ruchu tranzytowego - powiedział podczas wideokonferencji wiceminister infrastruktury Rafal Weber.

Obejrzyj także: Drogi budowane mimo koronawirusa. "Budownictwo to koło zamachowe gospodarki"

- Te przetargi to przejście od prac przygotowawczych do przetargów. To doskonała wiadomość dla mieszkańców Podlasia - dodał minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Łączna szacunkowa wartość tych inwestycji to ok. miliard złotych.

W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km i będzie przebiegał przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, via carpatia, infrastruktura
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-05-2020

Sabotaż PiSNo to tory dla formuły jeden (koń ,pijany woznica i bolid na drewnianych kołach z pukoszkami )bądą mieć gdzie szaleć. Jak można tam budować a … Czytaj całość

29-05-2020

ktow takim tempie to za trzy pokoloenia nie wybuduja

29-05-2020

Super.Tak trzymać.

Rozwiń komentarze (17)