Notowania

Budowa S5. GDDKiA wzywa Włochów do powrotu na plac budowy

Włoskie konsorcjum Toto Costruzioni Generali odstąpiło od kontraktu na odcinku S5 między Poznaniem a Wronczynem. GDDKiA w trybie pilnym wezwała firmę do powrotu na plac budowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
To nie pierwsze problemy polskich urzędników z firmą pochodzącą z Włoch

16 km ekspresowi S5 miało być gotowe w listopadzie 2017 roku, ale termin oddania drogi stale był przesuwany. Prace, które prowadziło włoskie konsorcjum miały być ukończone ostatecznie już kilka miesięcy temu.

W piątek pracownicy Toto Costruzioni Generali opuścili plac budowy. Firma poinformowała GDDKiA o odstąpieniu od kontraktu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oczekuje, że wykonawca wróci na budowę i dokończy pracę – podaje Polska Agencja Prasowa.

Nie ma pewności, kiedy kierowcy pojadą tym odcinkiem drogi między autostradą A2 a Wronczynem. Zerwanie kontraktu, przejęcie placu budowy i wybór nowej firmy może potrwać nawet półtora roku.

Obejrzyj: Problemy z budową dróg. Minister: winne wyłącznie włoskie firmy

Generalna Dyrekcja nie zamierza negocjować zmiany warunków kontraktu, by Włosi dokończyli ten odcinek. - Zamawiający wezwał w trybie pilnym wykonawcę do powrotu na plac budowy począwszy od poniedziałku 10 czerwca 2019 r. i wznowienia prac – poinformował PAP rzecznik prasowy GDDKiA Jan Krynicki.

Zdaniem GDDKiA pismo wypowiadające umowę jest bezpodstawne i niezasadne.

Jak pisaliśmy w money.pl, to nie pierwsze problemy polskich urzędników z firmą pochodzącą z Włoch. Powtarza się sytuacja z odcinkiem autostrady A1 i obwodnicą Częstochowy, gdzie ostatecznie zerwano umowę z firmą Salini i trwa poszukiwanie następcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2019

FosterPonad 2 lata opóźnienia! Kiedy chodzi o konkrety, PiS nie radzi sobie z żadnym biznesem...

08-06-2019

obserwatorCzy GDDKiA nie może wyrzucić tych włochów z polskich przetargów.Przecież jeszcze dobrego nic nie zrobili na czas.

08-06-2019

AsaselloZa szybko im wypłacono i takie mamy efekty. Ktoś miał stół i pod stołem.

Rozwiń komentarze (43)