Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Bunt kontrolerów lotów. "To sabotaż wobec 38 mln Polaków"

– Mamy trudną sytuację, gdzie ok. 170 kontrolerów zrezygnowało z pracy. Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i poczucie, że jesteśmy służbą, wygra nad partykularnym interesem kilkudziesięciu osób, które prowadzą działalność noszącą znamiona sabotażu wobec 38 milionów Polaków – powiedział Janusz Janiszewski, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, w programie "Money. To się Liczy". W PAŻP wprowadzono niedawno nowy regulamin wynagradzania, którego część kontrolerów nie akceptuje. Jak mówił prezes dziś kontrolerom w Warszawie proponuje się zarobki na poziomie 33 – 45 tys. złotych miesięcznie brutto. – Nie możemy wrócić do pensji rzędu 70 tys. złotych, czy patologicznie wysokich zarobków w okolicach 100 tys. złotych miesięcznie – powiedział prezes PAŻP.

KOMENTARZE
(96)
RADEK
2 lata temu
Powiem jedno -TAK powinni dobrze i godnie zarabiać -
taras
2 lata temu
Jak rozumiem prezes szukał oszczędności bo nie ma ruchu.O siebie zapomniał i liczy jeszcze na fikcyjny etat u Pinokia jak tych 170 ludzi zwolni.Ci co zostaną na ten ruch i tak są w nadmiarze.
koko
2 lata temu
im przecież zrzucili pensje w dół.
arbuziewicz
2 lata temu
5300 to srednia klasa w Polsce a Patologia 70-100 tyś. czyli tyle ile na socjalu 9200 dostaje się dla 4 osobowej rodziny Niemczech.
PIS banda nie...
2 lata temu
KLAMCA bo : Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 10 700 PLN brutto. Co drugi kontroler ruchu lotniczego otrzymuje pensję od 5 310 PLN do 17 020 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych kontrolerów ruchu lotniczego zarabia poniżej 5 310 PLN brutto.
...
Następna strona