Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Dotarli do faktury za SMS-y. Radni idą do prokuratury

44
Podziel się

Nie ma prywatnego telefonu, więc SMS-y premium wysyłał z telefonu służbowego. Tak rachunki na blisko 8 tys. zł tłumaczy burmistrz wielkopolskiej gminy, który na koszt urzędu głosował w plebiscycie lokalnego dziennika na swoją pełnomocniczkę. Zapowiedział, że pieniądze odda, ale radni, którzy ujawnili nieprawidłowości, zapowiadają zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Dotarli do faktury za SMS-y. Radni idą do prokuratury
W plebiscycie liczyła się wyłącznie liczba wysłanych smsów (Pixabay)
bDJFZEmZ

Burmistrz wielkopolskiej gminy Murowana Goślina wraz z kilkoma innymi urzędnikami od października do listopada wysłali ze służbowych telefonów 2940 SMS-ów premium za 7766,38 zł. Wszystko po to, by pełnomocniczka burmistrza Alicja Kobus mogła wygrać plebiscyt lokalnego dziennika na najbardziej Wpływową Kobietę Wielkopolski 2020 – donosi poznańska "Gazeta Wyborcza".

Alicja Kobus to znana osoba w podpoznańskiej Murowanej Goślinie i Poznaniu, jest przewodniczącą Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Poznaniu.

O tym, że za SMS-y zapłacił urząd gminy, poinformowali dziennikarzy opozycyjni radni, którzy w trybie dostępu do informacji publicznej dotarli do faktur za telefony.

bDJFZEnb
Zobacz także: Powrót dzieci do szkół. Czy placówki są na to przygotowane? Dr Grzesiowski odpowiada

"GW" skontaktowała się z burmistrzem Dariuszem Urbańskim. Zapewnił, że wysyłał smsy- z telefonu służbowego, gdyż nie posiada prywatnego numeru, a pieniądze odda na początku tygodnia.

- Chciałem to zrobić dla pani Alicji Kobus, dla promocji miasta. Nawet nie jestem pewny, czy prawnie musiałbym to oddać, bo możemy promować mieszkańców gminy. Ale dla świętego spokoju oddam – wyjaśnił.

bDJFZEnh

Jeden z radnych, który ujawnił nieprawidłowości, nie jest usatysfakcjonowany takim tłumaczeniem.

- Absurdalne tłumaczenie. Jeśli złodziej kradnie ze sklepu telewizor i ktoś go łapie, a on mówi, że odda i będzie po sprawie, to jest w porządku? Bo mi się wydaje, że nie do końca. W moim przekonaniu zostało tu popełnione przestępstwo, zmarnotrawiono publiczne pieniądze. Wyszło to na jaw tylko dlatego, że drążyliśmy temat – powiedział Kamil Grzebyta.

Zapowiedział, że w najbliższych dniach wraz z żoną, która również jest radną Murowanej Gośliny, złożą doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

bDJFZEni

Alicja Kobus powiedziała z kolei dziennikarzom, że nie wiedziała, iż w plebiscycie uzyskała tak silne wsparcie ze strony urzędu.

- Jeśli udowodnią, że to prawda, że z miejskich pieniędzy, to ja je zwrócę, oddam za te SMS-y – zapewniła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJFZEnC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
SamOn
2 miesiące temu
Nie ma prywatnego telefonu ??? Świetne wytłumaczenie hehe. Karać surowo trzeba tych krętaczy
Teen
2 miesiące temu
Burmistrz złodziej, ciekawe czy też pochodzenia handlowego, czy oni to mają w genach?
dziadek
2 miesiące temu
....ach tak, jeśli udowodnią.....zmieńcie burmistrza, z tego.....już nic dobrego nie będzie....nie zmieni się , te charaktery tak "mają".....
bDJFZEnD
Mieczysław
2 miesiące temu
Przewodnicząca żydowskiej gminy... i wszystko jasne.
Master
2 miesiące temu
A nie napisali czy chociaż wygrała ten plebiscyt?!
...
Następna strona