Notowania

cba
13.09.2019 10:29

Były prezes Orlenu odpiera oskarżenia. "Bezpardonowy atak we mnie i w moją rodzinę"

Śledczy znowu interesują się byłym szefem paliwowego koncernu Jackiem Krawcem. Telewizja publiczna wyemitowała materiał, który miał pokazać że w czasie kadencji Krawca dochodziło do nadużyć przy finansowaniu imprez firmy. - To atak medialny w samym środku kampanii wyborczej - odpowiada były prezes Orlenu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
B. prezes Orlenu Jacek Krawiec tłumaczy się z nieprawidłowości ws. finansowania jego zagranicznych wyjazdów. (Fot: grzegorz mamot)

"Oświadczam, że reportaż wyemitowany w dniu 12 września 2019 roku w „Magazynie Śledczym Anity Gargas” w programie TVP 1, a także materiał opublikowany w dniu 6 września 2019 roku w portalu wpolityce.pl, zawierają nieprawdziwe i szkalujące mnie informacje i sugestie dotyczące zdarzeń związanych ze sprawowaniem przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu PKN Orlen S.A." - napisał Jacek Krawiec w oświadczeniu.

Dalej czytamy: "Oba materiały są bezpardonowym atakiem wymierzonym we mnie oraz w moją rodzinę i stanowią próbę podważenia mojej uczciwości i profesjonalizmu. Sukcesy PKN Orlen S.A. za mojej prezesury znajdują pełne odzwierciedlenie w wynikach Spółki."

Krawiec wyjaśnia, że w latach 2008-2015 wartość spółki PKN Orlen miała urosnąć o 15 mld zł do 28 mld zł, ponadto zadłużenie firmy miało zmaleć do 1 mld zł, zysk powiększony o amortyzację wynieść 7,7 mld zł w 2015 roku.

Obejrzyj: Ograniczenie szarej strefy w paliwach. "Więcej inwestujemy w energetykę"

Przypomnijmy, że w materiale w telewizji publicznej ujawniono szczegóły zagranicznych wyjazdów byłego prezesa Orlenu Jacka Krawca, sugerując nieprawidłowości finansowe z udziałem agencji zewnętrznych świadczących usługi na rzecz koncernu. Były szef koncernu zapowiedział, że podejmie kroki prawne.

"Wbrew informacji zawartej w programie „Magazyn Śledczy Anity Gargas”, jego autorzy nie próbowali się ze mną skontaktować. Twierdzenie, jakoby było inaczej jest równie nierzetelne jak cały program. Z uwagi na to, że medialny atak na mnie oraz na moją rodzinę odbywa się w samym środku kampanii wyborczej, uznać należy, że są to działania inspirowane przez siły polityczne. Od zakończenia pracy w PKN Orlen S.A. w 2015 roku nie jestem osobą publiczną. Dlatego też kategorycznie nie życzę sobie, aby wykorzystywano mnie oraz członków mojej rodziny do bieżących rozgrywek politycznych" - wyjaśniono w oświadczeniu.

Z uwagi na podejrzenie nadużyć CBA zatrzymało Jacka Krawca. Dodajmy, już drugi raz w tym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, orlen, jacek krawiec
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2019

ObserwatorUderz w stół a nożyce się odezwać.

13-09-2019

olwmwwczoraj był program o tym bandycie, który Polaków nazwał planktonem

13-09-2019

ZGROZAtaki byle plebs Krawiec z najgorszego rynsztoka wypełzły, miliony Polaków planktonem i syfem nazwał

Rozwiń komentarze (39)