Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBA sprawdzi przetarg na warszawskie tramwaje

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego skontrolują przetarg na tramwaje dla Warszawy. Najlepszą ofertę złożył Hyundai, bo to tej firmie Tramwaje Warszawskie zleciły wykonanie zamówienia. Ma dostarczyć 213 pojazdów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hyundai Rotem (Materiały Prasowe))
CBA prześwietli przetarg na tramwaje dla Warszawy

CBA wysłało do Tramwajów Warszawskich pismo z prośbą o przygotowanie dokumentacji z przeprowadzonego przetargu - informuje "Transport Publiczny", cytując Macieja Dutkiewicza, rzecznika Tramwajów Warszawskich.

Przetarg od początku budzi emocje. Wygrała go koreańska firma Hyundai Rotem (HRC), która nie dostarczała jeszcze tramwajów na rynek unijny. HRC pokonał Pesę, której oferta przekraczała budżet Tramwajów Warszawskich o pół miliarda złotych.

Zobacz też: Benzyna tańsza niż diesel. "To potrwa"

Echo przetargu odbiło się na politycznej scenie. Pojawiły się zarzuty, że Warszawa nie wspiera polskiego biznesu. Wojewoda kujawsko-pomorski skierował w tej sprawie list do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, pondato jeden z europosłów prawicy wystąpił z interpelacją do Komisji Europejskiej.

Pesa 18 lutego odwołała się od wyniku przetargu. – Postanowiliśmy odnieść się m.in. do elementów formalnych oferty oraz kwestii prawidłowości wyceny, okoliczności dotyczących produkcji, posiadanych zasobów oraz rzetelności oświadczeń w zakresie zapewnienia terminowego wykonania zamówienia przez koreańską firmę – komentował Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy.

Krajowa Izba Odwoławcza powinna wyznaczyć termin posiedzenia w tej sprawie w ciągu kilkunastu dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, tramwaje warszawskie, przetarg, hyundai, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2019

GomorraDobrze bo ten pajac Trzaskowski kombinuje cos na boku z kink kongiem

21-02-2019

achhhoczywiscie trzeba placic o wiele wiecej, żeby zasilic kieszenie biednych związkowców...

21-02-2019

ważna sprawaNiech CBA lepiej zwinie szeregowego posła bo gdy w końcu uda mu się przejąć ratusz w Wawie to z PeKaO ubędzie ponad miliard

Rozwiń komentarze (63)