Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

CBŚP. Przemyt kokainy wartej 3 mld zł udaremniony

411
Podziel się:

Polskie służby udaremniły przemyt kokainy wartej 3 mld zł. Sukces pochwalił premier Mateusz Morawiecki: "to mogło być potężne uderzenie w zdrowie i budżet państwa". Z kolei szef MSWiA Mariusz Kamiński przy okazji zaprezentował nowy system motywacyjny dla mundurowych.

Udaremniony wielki przemyt. Przy okazji minister powiedział o dodatkach dla mundurowych
Udaremniony wielki przemyt. Przy okazji minister powiedział o dodatkach dla mundurowych (PAP)

- To historyczne osiągnięcie, największy sukces polskiej policji, jeśli chodzi o wykrycie takiej ilości twardych narkotyków - powiedział z kolei szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

- To ponad 3 tony czystej kokainy, niebywały sukces. W nim bardzo dużą rolę odgrywali też funkcjonariusze Straży Granicznej. Wiele ludzkich istnień w Europie zostało ocalonych - dodał.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim funkcjonariuszom. - Wszystkim bardzo dziękuję. Za bezpieczeństwo, które dajecie Polakom, za to poczucie pewności, za spokój, za prawo, które dzięki waszej służbie ma swoją realną wartość - powiedział.

- I za wszystkie udaremnione przemyty, które mogłyby być potężnym uderzeniem w zdrowie młodych ludzi, dzięki którym także budżet państwa polskiego jest w lepszym położeniu - dodał.

Mariusz Kamiński zaprezentował też nowy system motywacyjny dla służb mundurowych.

Zobacz także: Obejrzyj: Bon turystyczny. "Element wsparcia prorodzinnego"

- Rząd zatwierdził projekt ustawy o wsparciu służb mundurowych podległych ministerstwo spraw wewnętrznych. Mam nadzieję, że nowe przepisy wejdą w życie już w sierpniu. Projekt wprowadza przedemerytalne dodatki motywacyjne, by najlepsi funkcjonariusze chcieli dalej zostać w służbie - powiedział.

I tak funkcjonariusze podlegli MSWiA po 25. latach służby będą mogli ubiegać się o 1500 zł dodatku, po 28 i pół roku służby będzie to już 2500 zł dodatku.

- Dodatkowo regulujemy też sprawę ekwiwalentów za zaległe urlopy. Jest jeszcze cały szereg nowych rozwiązań, szczegóły wkrótce będą omawiane w parlamencie - podsumował minister Mariusz Kamiński.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(411)
Lenka
3 lata temu
Jak widac Polakom zalezy na zdrowiu i zyciu ludzkim. Reszta jakby osiadla na laurach
Wojtek
3 lata temu
Gratulacje i slowa uznania dla Polskich sluzb granicznych.
saga
3 lata temu
Proszę mnie oświecić. Ile w formie podatków wpłynie do budżetu naszego państwa, po sprzedażny tych narkotyków na polskim rynku?
saga
3 lata temu
Jakie 3 mld? Niedawno podano sprostowanie na 300 mln. Do premiera nie dotarło?
luk
3 lata temu
Państwo policyjne, już nawet policji nie można ufać. Dla niektórych tylko stołki i awanse się liczą. Może wam po zmianie władzy zabiorą to co teraz dostaliście i za 1200 zł. emerytury będziecie żyć. Ustawa komunistów was obejmie. Cała policja powinna być zreformowana i każdy powinien być zweryfikowany.
...
Następna strona