Notowania

CDA.pl z ogromnymi przychodami, bo Polacy uwielbiają oglądać kinowe hity w domu. I płacą za nie

Serwis CDA.pl z roku na rok generuje coraz większe zyski finansowe. Platforma VOD w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zarobiła 6 mln zł. Źródłem zysków nie są reklamy, a płatne subskrypcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Nie wyłączaj telewizora gdy zobaczysz reklamy

CDA.pl to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform VOD. Wiele filmów dostępnych jest bezpłatnie, ale za dostęp do oferty premium trzeba zapłacić comiesięczny abonament. Klienci chętnie płaca, dzięki czemu serwis zarabia, a przy okazji uniezależnił się od reklamodawców.

Platforma notuje miesięcznie 8 mln użytkowników. Z kolei część płatna może się pochwalić 2,55 mln unikalnych użytkowników i notuje ponad 17 mln odsłon. Płatna część witryna zawiera 6,4 tys. filmów. Natomiast suma wszystkich materiałów (user generated content) to około 400 tys. Aż 94 proc. tej liczby to filmy trwające krócej niż 1,5 godziny – informuje serwis "Mam biznes".

Coraz więcej osób płaci pieniądze za dostęp do filmów na cda.pl.
Cda.pl zarabia miliony na udostępnianiu filmów. Prawie 200 tys. subskrybentów

Za wzrost przychodów CDA o 64 proc. w porównaniu do trzech kwartałów roku ubiegłego odpowiada przede wszystkim wzrost liczby subskrybentów. We wrześniu spółka poinformowała, że liczba płacących internautów wyniosła 207 tys. Jeszcze 4 lata temu liczba ta wynosiła 40 tys. To ci użytkownicy dali CDA w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku aż 28 mln zł przychodów. Udział reklamy w sprzedaży systematycznie maleje i wyniósł 1,78 mln zł co stanowiło 5,8 proc., podczas gdy rok temu odsetek ten wynosił blisko 10 proc.

Obejrzyj: Żabka beneficjentem zakazu handlu w niedzielę? Franczyzobiorcy pokazują paragony

Witryna CDA.pl swój debiut w polskim internecie miała na początku roku 2004. Założycielem i pomysłodawcą serwisu był Łukasz Ćwiek, który dziś jest dyrektorem generalnym. Syna nieco później wsparł wiedzą i doświadczeniem biznesowym ojciec, Jarosław, który cały czas jest prezesem zarządu spółki CDA S.A. Serwis od początku swojego istnienia rozwija się organicznie. Jego założyciele zarobione pieniądze inwestowali w dalszy rozwój.

Takie komunikaty widzą użytkownicy, którzy próbują się połączyć z Disney Plus
Nieudany debiut Disney Plus w USA. "Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cda.pl, streaming filmów, oglądanie filmów, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-11-2019

mrtvHity na CDA ? Jaja sobie robicie!!!

13-11-2019

UginCDA jest złodziejską firmą piszę to z pełną odpowiedzialnością. Wyłudza pieniądze od subskrybentów poza granicami Polski! A mianowicie. Nie podają … Czytaj całość

12-11-2019

messiah2001Cda sie wybiło bo zamknęli kinomana

Rozwiń komentarze (7)