Trwa ładowanie...
bETzIWyd
Notowania
Przejdź na

Centra handlowe zamknięte. "To dla nas spore zaskoczenie"

Od soboty 7 listopada nie zrobimy już zakupów w centrach tak jak dotychczas. Nowe obostrzenia wymusiły zamknięcie wielu sklepów. Otwarte pozostały m.in. sklepy spożywcze, drogerie, apteki czy punkty usługowe. Ale na przykład odzieży już nie kupimy. - Ta decyzja to było spore zaskoczenie. Sygnały wysyłane przez rządzących wskazywały, że jest to wariant, który jest rozpatrywany w najczarniejszym scenariuszu rozwoju epidemii. Nie spodziewaliśmy się tego zamknięcia, tym bardziej że nie było jakiejś szerszej konsultacji z właścicielami - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Noetzel, retail director, członek zarządu NEPI Rockcastle. Co teraz z rozliczaniem czynszów? - Nie jest to łatwa kwestia. Rozporządzenie wprowadzone wiosną regulowało sytuację między wynajmującym a najemcą do końca roku na okoliczność wymuszonych zamknięć. Mamy do czynienia z powtórką tej sytuacji, więc wydaję, że interpretacja będzie dość prosta. Czyli abolicja czynszów i opłat...

rozwiń
0
0
2
Podziel się
Komentarze (2)
zobacz więcej komentarzy (2)
bETzIWyp
KOMENTARZE
(2)
Kasjerka mark...
rok temu
A co na to Szumowski? Dalej udaje za kasę Kaszpirowskiego i straszy ludzi, żeby nie wychodzili z domów bo on z rodziną siedzi w domu i kasa mu wpływa za siedzeniei strasznie ludzi???? I to kasa 10x wieksza niż nasza!!! A za chwilę poleci se na wczasy z rodziną za pieniądze podatników do Hiszpanii? Z kogo oni chcą zrobić war?
Rawi
rok temu
To jest proste. Galerie nie mogą działać więc galerie nie pobierają czynszów. Gorzej z kamienicami gdzie najemcy mimo że działają chcą obniżek. Co wtedy?