Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny mięsa w górę. "Ciepła zima może wpłynąć na podwyżki w warzywniakach"

- Jeśli chodzi o ceny mięsa, to na pewno w przypadku drobiu musimy liczyć się z podwyżkami. Tu jest ścisły związek z cenami jaj i ptasią grypą, która szaleje na Zachodzie Europy. Niestety wieprzowina także zdrożeje. Opłacalność produkcji jest relatywnie wysoka, jednak dopiero we wrześniu odnotujemy maksimum cen skupu i wówczas będzie szansa na spadki – powiedział w programie "Newsroom" WP dr Jakub Olipra, starszy ekonomista Banku Credit Agricole. – Jeśli chodzi o owoce to niepokojące jest to, co stało się w końcówce ubiegłego roku. Było dużo ciepłych dni i to może mieć wpływ na zbiory. Warzywa nie są liderami wzrostów cen, nie są tą kategorią, która pcha inflację w górę, ale podwyżek nie unikniemy – przyznał ekspert.

0
0
22
Podziel się
Komentarze (22)
zobacz więcej komentarzy (22)
KOMENTARZE
(22)
Ogrodnik- ALE...
2 miesiące temu
DO OSTATNICH SŁÓW PANA EKONOMISTY W WYWIADZIE W STUDIO.CENY WARZYW I OWOCÓW.WZROST KOSZTÓW NAWOZÓW-GENERALNIE PRODUKCJI I CEN Z PRACOWNIKAMI.JAK NIE SĄ CZYNNIKIEM PCHAJĄCYM OGÓLNĄ INFLACJĘ.NO PROSZĘ PANA.
Rekin 26
2 miesiące temu
Tak ,zamiast płacić im za ich diety ,niech zapieprzaja za najniższą krajową ,od razu schudną i żadna dieta i płacenie na ich diety nie będzie potrzebne tym tłuściochom ,szkoda słow .Oni chcą nadążyć za zachodem hahaha byłam na zachodzie i powiem ,że oni koło zachodu to nawet nie stali hahaha
Daw 28
2 miesiące temu
Niech drożeje ,trzeba będzie wyjść na ulicę żebrać,niech ci z rządu pójdą pracować za najniższą krajową i jeszcze do pracy będą.musieli dojechać ,zapłacić za paliwo i utrzymać rodzinę a nie mają diety ,po co ich tylu tam siedzi ,skoro nie umieją zarządzać krajem i większość bieduje ,wystarczyło by ich 50 ciu i tak było by jak jest do tej pory ,a z.naszych podatków musimy ich utrzymywać,bo sami na siebie nie umieją zapracować ,niech pójdą za najniszą.krajową chociaż rok przepracują ,od razu przejrzeliby na oczy .Zakłamany rząd a wyglądają jak świnie tłuściochy ,potrzebna im dieta hahaa za ćwiczenia niech się lepiej wezmą to chociaż.przewietrzą umysł ,głupi rząd ,głupie państwoi tyle
Cyc uuu ibi
2 miesiące temu
Nasi to zawsze wymówkę znajdą, oraz powody wzrostu cen: putinoinflacja, wojna, za ciepło, za zimno, deszcze, pandemią. Kurcze serio dłużej tak się nie da, ceny już są za wysokie w stosunku do zarobków , ceny jak w uni wynagrodzenie jak na Litwie. Wprowadźcie to euro bo nas wykonczycie. Nie ma dla mnie znaczenia czy np. Dostanę 2000 tys zł. Czy 500euro to wciąż tyle samo i na tyle samo mnie stać. Przynajmniej rządzącym będzie ciężej manipulować cenami, jak mamy przy złotówkach.
Anka
2 miesiące temu
Wina PiS, że jest drożyzna
...
Następna strona