Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Ceny paliw w dół. Znamy prognozy cen detalicznych na polskich stacjach

12
Podziel się

Ceny paliw na polskich stacjach spadają pod koniec sierpnia. Średnia cena benzyny Pb95 wynosi 5,06 zł/l, czyli o 5 groszy mniej w stosunku do ubiegłego tygodnia. Najtaniej natomiast za "bezołowiówkę" zapłacimy na Śląsku - 4,98 zł/l.

Ceny paliw w dół. Prognozy cen detalicznych
Ceny paliw w dół. Prognozy cen detalicznych (East News, Piotr Jedzura/REPORTER)
bDBgTDqZ

Obecnie średnio za litr benzyny Pb95 zapłacimy 5,06 zł. To o 5 groszy poniżej wyników z ubiegłego tygodnia. Cena diesla spadła natomiast o 4 grosze i aktualnie kosztuje 4,99 zł/l. Za autogazu niezmiennie średnio zapłacimy 1,99 zł/l.

- Zgodnie z prognozami z końcówki ubiegłego tygodnia jesteśmy świadkami wyraźnych obniżek w cenach detalicznych na polskich stacjach - zauważają analitycy portalu e-petrol.pl.

Jedynym województwem, w którym średnia cena benzyny spadła poniżej 5 zł, jest województwo śląskie. Średnio paliwo bezołowiowe kosztuje tam 4,98 zł/l.

bDBgTDrb
Zobacz także: Zobacz: Ceny paliw. Prosty sposób na tańsze tankowanie. "Mówimy o różnicy nawet 40 gr na litrze"

Ceny paliw. Średnie detaliczne ceny paliw 21 sierpnia 2019:

  • benzyna bezołowiowa 95 – 5,06 zł/l;
  • benzyna bezołowiowa 98 - 5,39 zł/l;
  • olej napędowy – 4,99 zł/l;
  • autogaz – 1,99 zł/l.

Natomiast najwięcej za litr paliwa zapłacimy w województwie kujawsko-pomorskim - 5,13 zł/l. Z kolei Górny Śląsk jest miejscem, gdzie najtaniej kupimy olej napędowy - 4,91 zł/l. Najdrożej za to paliwo zapłacimy podobnie jak w przypadku benzyny w Kujawsko-Pomorskim - 5,04 zł/l.

bDBgTDrh

Wśród stolic wojewódzkich obecnie najtańszym miastem jest Łódź (cena benzyny 4,96 zł/l) i Rzeszów (4,90 zł/l za litr diesla). Najmniej korzystne ceny zanotowano natomiast w Olsztynie - średnia cena benzyny wynosi 5,13 zł/l, a oleju napędowego - 5,07 zł/l.

Według analityków portalu e-petrol.pl, w okresie: 26 sierpnia-1 września cena Pb95 utrzyma się na poziomie 4,99-5,11 zł/l, a Pb98 5,31-5,42 zł/l.

Od poniedziałku cena diesla uplasuje się w granicach 4,97-5,09 zł/l, natomiast autogazu 1,97-2,04 zł/l.

bDBgTDri

Jak podaje z kolei portal cenapaliw.pl, obecnie za bezołowiową "95" najtaniej zapłacimy w Zielonej Górze na stacji Auchan przy ul. Batorego 128 - 4,75 zł/l, na Lukoilu przy ul. Łużyckiej 4,81 zł/l oraz stacji E.Leclerc ul. Stefana Wyszyńskiego 18 - 4,87 zł/l.

O grosz więcej zapłacimy natomiast w Łodzi na stacji Leclerca PP ul. Inflancka 53 i Poznaniu na stacji Orlen przy Zamenhofa 140 – 4,88 zł/l.

Za litr ropy najtaniej w Polsce zapłacimy w Gliwicach na stacji E.Leclerc ul. Rybnicka 148 – 4,79 zł. Dalej plasuje się stacja BP w Zabrzu BP przy 3 Maja 101 – 4,82 zł oraz Racibórz, stacja przy Auchan na Rybnickiej 97 – 4,82 zł.

Źródło: e-petrol.pl, cenapaliw.pl, money.pl

bDBgTDrj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBgTDrC
KOMENTARZE
(12)
litr
rok temu
Przekonałem się,że te tanie stacje mają "drogie" paliwo ... zawsze kontroluję podczas jazdy spalanie a przed tankowaniem ilość przebytych km na do tankowaniu. Na "tanim paliwie" przebywam mniej około 50km. Zdarzało się także,że licznik na dystrybutorze wskazywał więcej paliwa niż pojemność mojego baku !!! Dlatergo tankuje na stacjach sprawdzonych i nie zawsze tanich
Daniel
rok temu
Augustów woj. podlaskie cena za Pb95 5,28zł i to niezależnie od stacji - zmowa i tyle
Autor oszust
rok temu
"Najtaniej natomiast za "bezołowiówkę" zapłacimy na Śląsku - 4,98 zł/l" Cos oszukujecie nabijacie ludzi w butelkę ja jakoś dziś widziałem ceny po 4,92 w województwie łódzkim za bezołowiową. WP zatrudnijcie bardziej kompetentnych redaktorów, którzy napiszą prawdę.
bDBgTDrD
rudy zlodziej
rok temu
panowie policzmy glosy teraz benzyna moze byc juz po 7 zl
Wybory się zb...
rok temu
Benzyna tanieje.... Za chwilę powiedzą że pomogą frankowiczom.. Wszystko obiecała żeby wygrać wybory, ale potem się wycofają z obietnic bo już naszych głosów nie będą potrzebować