Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ceny prądu mogą być niższe. 29 lipca mija termin składania oświadczeń dla firm

18
Podziel się:

Przedsiębiorco, lepiej się pośpiesz. Szansa na niższą cenę prądu nie będzie czekać wiecznie. Firmy energetyczne tylko do poniedziałku 29 lipca będą przyjmować oświadczenia dotyczące utrzymania cen prądu na poziomie z końca czerwca 2018 r.

Krzysztof Tchórzewski deklaruje, że wszyscy przedsiębiorcy zdążą złożyć oświadczenie - firmy energetyczne czekają cały weekend
Krzysztof Tchórzewski deklaruje, że wszyscy przedsiębiorcy zdążą złożyć oświadczenie - firmy energetyczne czekają cały weekend (East News, East News)
bELbjbdx

Chcesz płacić mniej za prąd, a jesteś przedsiębiorcą? Nowa ustawa o cenach prądu nakłada obowiązek złożenia specjalnych oświadczeń - 29 lipca mija termin składania dokumentów.

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, czyli tak zwana ustawa o cenach pądu, utrzymuje w 2019 roku ceny prądu z roku 2018 bezwarunkowo tylko gospodarstwom domowym.

Odbiorcy indywidualni - z grupy taryfowej G, których jest ponad 15 milionów - nie muszą składać oświadczeń. Mikro i małe przedsiębiorstwa, szpitale oraz jednostki sektora finansów publicznych muszą po obniżkę zgłosić się same.

bELbjbdz
Zobacz także: Obejrzyj: "Mój Prąd". Miało być 5 tys. do wzięcia, ale w praktyce to będzie mniej

Podpisany dokument jest potwierdzeniem przez nich statusu i warunkiem utrzymania ceny energii elektrycznej z roku 2018. Jak informuje Ministerstwo Energii – zainteresowanie jest tak duże, że spółki energetyczne zdecydowały się wydłużyć czas pracy.

"Oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej" obowiązuje:

bELbjbdF
  • mikro i małych przedsiębiorców;
  • szpitale,
  • jednostki sektora finansów publicznych (tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych),
  • inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Punkty obsługi klienta w spółkach energetycznych pracują w sobotę (27.07), niedzielę (28.07), a w poniedziałek (29.07) będą działać do północy. Oświadczenie można złożyć osobiście lub wysłać pocztą do 29 lipca, a o ważności dokumentu decyduje data stempla pocztowego.

Co ciekawe, oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej formalnie należy składać do 27 lipca. Termin wypada jednak w sobotę, więc Ministerstwo Energii zdecydowało się wydłużyć czas do końca 29 lipca.

bELbjbdG

"Dzięki działaniom rządu ponad 90 proc. odbiorców końcowych nie płaci wyższej ceny za energię elektryczną, niż to miało miejsce w 2018 r. Umowy pozostałych odbiorców zostaną dostosowane najpóźniej w sierpniu, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku" - informuje Ministerstwo Energii.

Powyższe oświadczenie, będzie podstawą uprawnienia do utrzymania ceny energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 r. - ze względu na to, że przedsiębiorstwa obrotu nie posiadają informacji, czy dany odbiorca końcowy jest np. małym lub średnim przedsiębiorcą.

bELbjbdH
bELbjbea
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Dareko
2 lata temu
Napewno zagłosuje na PIS kto za
pis=m
2 lata temu
Kolejna zagrywka pisu i kolejna biurokracja ta ośmiornica to uwielbia, obiecali a teraz liczą ze przedsiębiorcy często na urlopach coś przeoczą i będą słono płacić za prąd
emerytka z gł...
2 lata temu
to jest chore. kto to wymyślil trzeba mu dać nagrodę Nobla ,to tylko za rządów Pisu. . a może składać oświadcznia kto chce płacic więcej, to jest zchizifremia przez rządzących
bELbjbeb
vfd
2 lata temu
PIS u mnie jest przegrane.
e4tbr
2 lata temu
niech mi ktoś wytłumaczy kto dopuścił do takich bzdur jak składanie oświadczeń, i kto pokryje koszty tego zamętu??