Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Mój prąd - nowy rządowy program. Do wzięcia 5 tys. zł na panele słoneczne

111
Podziel się:

- To dobre dla polskiego biznesu, gospodarstw domowych i środowiska. "Mój prąd" pozwoli nam również zrealizować zobowiązania klimatyczne wobec UE - mówił premier Morawiecki podczas prezentacji zasad programu.

Premier Morawiecki przekonuje, że pieniędzy starczy dla 200 tys. chętnych.
Premier Morawiecki przekonuje, że pieniędzy starczy dla 200 tys. chętnych. (PAP, Andrzej Grygiel)
bEUvBCMR

W ramach rządowego programu "Mój prąd" każdy inwestujący w instalacje fotowoltaiczne może liczyć na zwrot do 50 proc. kosztów, ale nie może to być więcej niż 5 tys. zł.

Należy się spodziewać, że to właśnie będzie najczęściej wypłacana kwota, bo średniej wielkości instalacja kosztuje od 17 do 20 tys. zł.

bEUvBCMT
Zobacz także: Polacy pokochali energię ze słońca. Teraz ME robi wszystko, by nadążyć za przedsiębiorczymi Polakami

- To dobre dla polskiego biznesu, gospodarstw domowych i środowiska. "Mój prąd" pozwoli nam również zrealizować zobowiązania klimatyczne wobec UE - mówił premier Morawiecki na konferencji prasowej.

bEUvBCMZ

Jak dodał, dzięki programowi Polska będzie się zazieleniać, a rachunki za prąd będą znacząco niższe. - Program kosztuje miliard zł i z tych właśnie pieniędzy będziemy mogli przekazywać dopłaty dla producentów zielonej energii - mówił premier.

Po premierze głos zabrał minister środowiska Henryk Kowalczyk.

- Wypłatą pieniędzy na ten cel i obsługą programu "Mój prąd" zajmie się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przewidujemy że do jednej instalacji dopłacać będziemy po 5 tys zł, co wystarczy dla 200 tys. prosumentów, którzy dołączą do 60 tys. już działających.

bEUvBCNa

Jak zapewnił minister, jedynym dokumentem uprawniającym do wypłaty środków, będzie umowa z operatorem energetycznym, potwierdzająca instalacje specjalnego licznika do obsługi instalacji fotowoltaicznej.

Na konferencji obecny był również minister Tchórzewski, który zapowiedział dalszy wzrost liczby powstających instalacji fotowoltaicznych.

- W pierwszym kwartale tego roku aż 11 tys. gospodarstw domowych zainwestowało w takie instalacje. Ten program powinien ich dalsze powstawanie przyspieszyć. Tak jak i dotacja skraca oczekiwanie na zwrot z inwestycji - mówi szef resortu energii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUvBCNu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(111)
fotovoltanik
2 lata temu
Te 5 tys.zł to śmiechu warte, powinno być 25 tys.zł ( 50 %kosztów ) to wczas "ciemny lud" może byłby tym zainteresowany!
bladawiec
2 lata temu
Szkoda, że nie można było liczyć na takie profity w 2018 roku, kiedy zakładałem panele na swoim domu. To raptem rok różnicy.
polka
2 lata temu
Jeszcze z żadnego cudownego programu pisu nie dostałam ani grosza, bo na nic się nie załapuję, chyba będzie mi się należał tylko 4000 zasiłku pogrzebowego, no i wtedy się zus ucieszy, bo przejmą moją forsę z przyszłej emerytury.... Smutne....
bEUvBCNv
hajer.
2 lata temu
Następna ściema pana M.M
Zamienić pane...
2 lata temu
Etam z panele. Lepiel przyjąć uchodźców i posadzić na rowerki z dynamem wciskając im kit że tylko w ten sposób dotrą do raju socjalnego. I mamy prądzik 24h.
...
Następna strona