Notowania

gospodarka
23.08.2019 07:25

Ceny usług erotycznych w górę. W biznesie pojawiają się też panowie z... niecodziennymi ofertami

Pani pozna pana do towarzystwa, pan szuka niezobowiązującej znajomości. By miło spędzić czas i "spełnić wszystkie swoje fantazje". Za spotkanie "w miłej atmosferze i skąpym ubraniu" trzeba słono płacić. To usługi, które oferują coraz częściej panowie. Rekordowe stawki to 1 tys. zł za godzinę i kilka tysięcy za całą dobę. Niektórych można wynająć na miesiąc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Usługi erotyczne nie są tylko domeną pań. Coraz więcej ofert wrzucają również panowie (Fot: Dariusz Gacet/REPORTER)

W Warszawie ofert panów jest najwięcej. Do wynajęcia jest blisko 40 panów (a przynajmniej tylu ogłasza się w sieci). Oferta? Wszystko, czego dusza i ciało zapragną. Szczegółów jednak cytować nie będziemy, choć oferty usług erotycznych dość dokładnie opisują wachlarz możliwości. Choć najczęściej oferty wspominają o... wspólnych rozmowach. Najmłodszy warszawiak do wynajęcia ma 21 lat. Najstarszy - 46.

I to wcale nie jest rekord. W kraju najstarszy mężczyzna oferujący usługi erotyczne na wynajem ma grubo ponad 50 lat. Ceny? Dokładnie takie same, jakie oferują jego młodsi koledzy.

Są też niecodzienne oferty "wynajmu" towarzysza na cały miesiąc na wyłączność. Jeden z panów w Warszawie życzy sobie za taki układ dokładnie 50 tys. zł. W zamian gwarantuje pełną dyspozycyjność.

Zobacz także: Chodzą po plaży i sprzedają orzeszki. Ich zarobki robią wrażenie

16 tys. 597 ogłoszeń erotycznych - tyle ofert, anonsów i propozycji nocnych spotkań można znaleźć tylko na jednym popularnym polskim portalu z ofertami dla dorosłych. Mniej więcej tyle osób mieszka w takich miejscowościach jak Busko-Zdrój, Złotoryja lub Grójec.

Panowie w biznesie

Większość z tych ogłoszeń wystawiły panie, choć nie są jedyne w branży. Kilkaset ofert - czyli mniej niż 2,5 proc. - to anonse stworzone przez panów. W największym portalu z ogłoszeniami erotycznymi zostawili około 400 wpisów.

Dane zebrali w lipcu 2019 roku analitycy firmy Sedlak&Sedlak i pogrupowali je na potrzeby portalu Wynagrodzenia.pl oraz ogólnopolskiego badania pensji w Polsce. Na podstawie tych informacji w money.pl stworzyliśmy analizę - swoisty cennik usług w poszczególnych regionach Polski. A pod względem cen miasto miastu nie jest równe.

Mapa przedstawia średnie stawki ofert usług erotycznych wśród pań i panów:

I tak usługi panów w Warszawie średnio kosztują 222 zł za godzinę. Dokładnie takie same usługi w Poznaniu są warte średnio 257 zł, choć oczywiście ogłoszeń jest mniej niż w stolicy. We Wrocławiu za godzinę usługi erotycznej u pana trzeba zostawić już ponad 281 zł.

Panowie z Krakowa prezentują podobny, a nawet tańszy cennik - wystarczy 211 zł, by móc z ich usług korzystać godzinę. Podobnie cenią się panowie w Gdańsku. Z usług erotycznych od panów można też skorzystać w Zakopanem. Tu trzeba z portfela wyciągnąć 200 zł.

Wbrew pozorom usługi erotyczne wśród panów nie są dostępne wyłącznie w dużych miastach.

Miasto miastu nierówne. Najwięcej "usługi towarzyskie" kosztują w dużych ośrodkach i wakacyjnych kurortach
Usługi dla dorosłych w Polsce to dochodowy biznes. Ceny rosną szybciej od inflacji

W Augustowie do dyspozycji przez cały tydzień jest dwóch trzydziestolatków. Za usługę oczekują stawki 200 zł za godzinę i półtora tysiąca złotych za całą noc. Na liście są również oferty z Kalisza, Rzeszowa, Bełchatowa, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Zgorzelca i Rybnika. I tutaj ceny mieszczą się w zakresie od 200 do 300 zł. W większości wypadków potwierdza się reguła: im większa konkurencja, tym niższe stawki.

Warto podkreślić, że to oferty panów skierowane i do panów, i do pań.

Rekordziści biorą tysiące

Wśród panów jest dwóch rekordzistów. Za godzinę pracy młody chłopak z Wrocławia (nie podał informacji o wieku) i 24-latek z Poznania oczekują dokładnie tysiąca złotych wynagrodzenia. To najwyższa znaleziona wśród ogłoszeń stawka.

Do pań im jednak daleko. Wśród kobiet rekordzistka może pochwalić się stawką w wysokości 5 tys. zł za godzinę.

Gdy spojrzymy na stawki za całą noc pracy, rekordziści oczekują ponad 4 tys. zł. W skali kraju są panie, które w polu ceny wpisują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. I znów panom - przynajmniej w kwestii rekordzistów - daleko do pań z tej branży.

Wśród panów można zlokalizować jeszcze jedno, dość niecodzienne ogłoszenie. Jeden oferuje swoje usługi na cały miesiąc za dokładnie 50 tys. zł. To jednak jedyne takie ogłoszenie, które zlokalizowaliśmy.

Co ciekawe, panowie cenią się nieznacznie wyżej niż panie. Średnia cen wszystkich ogłoszeń dot. godziny usług u pań to 209 zł 82 grosze. Średnia cen wszystkich ogłoszeń panów to 209 zł 91 groszy za godzinę uciech. Szczegółów spotkań w ofercie jednak nie opisuje.

Ceny usług erotycznych zależą w dużej mierze od regionu - wakacyjne kurorty często biją na głowę duże miasta.
Ceny usług erotycznych najwyższe w kurortach, niższe w dużych miastach. Niecodzienna mapa

Co wpływa na stawkę? W przypadku kobiet wiek, wzrost i… waga. W przypadku mężczyzn w zasadzie tylko waga ma wpływ na wysokość stawki. Identyczne mają i wysocy, i niscy panowie. Jeśli założyć, że szczupłe osoby są bardziej atrakcyjne, to branża usług erotycznych potwierdza tę tezę. Pogląd ten znajduje pełne odbicie w zebranych przez Sedlak&Sedlak danych.

Eksperci Sedlak&Sedlak porównali tegoroczne stawki z wynikami tego samego badania z 2017 roku. Wnioski? Jest drożej niż dwa lata temu. Za godzinę usługi erotycznej średnio w Polsce trzeba było wówczas wyciągnąć z portfela 183 zł. Dziś to już niemal 210 zł. Dwa lata temu cała doba usług erotycznych warta była 1732 zł, dziś to już 2060 zł.

Warto postawić sprawę jasno: świadczenie usług seksualnych nie jest zabronione przez polskie prawo.

Jak zwracają uwagę eksperci Sedlak&Sedlak, nielegalne jest za to sutenerstwo, stręczycielstwo i kuplerstwo. Wniosek? Zarobki z usług erotycznych są legalne, ale nie są zarejestrowane i nie są opodatkowane. Gdyby tak było, to usługa warta 210 zł kosztowałaby już 258 zł, przez stawkę VAT. O ile jakikolwiek rząd postanowiłby ją opodatkować stawką 23 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2019

PikoloJesli to zawod prosimy opodatkowac i zalozyc liczniki na tylkach

23-08-2019

ToroI to wszystko w wyznaniowym , katolickim kraju

23-08-2019

BabciaW naszym kraju nieopodatkowane są dwa biznesy , seksbiznes i kościelny biznes. Niezły duet.

Rozwiń komentarze (209)