Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny żywności zaskoczyły. Takiej sytuacji nie było od ponad 4 lat!

Ceny żywności przestały gwałtownie rosnąć - wynika z najnowszych danych GUS. - Rosną one najwolniej od października 2016 roku. To dobra informacja dla konsumentów - potwierdza w programie "Money. To się liczy" Jakub Olipra, analityk Credit Agricole. Jak tłumaczy, jest to skutek wysokiej bazy z zeszłego roku. Są jednak kategorie żywności, które w najbliższym czasie sporo zdrożeją. - Patrząc na to, co się dzieje na światowym rynku zbóż, myślę, że taką kategorią będzie pieczywo i produkty zbożowe. Możemy też zaobserwować wzrost cen wieprzowiny i drobiu. Do tej grupy prawdopodobnie dołączą też warzywa - ocenia.

0
0
24
Podziel się
Komentarze (24)
zobacz więcej komentarzy (24)
KOMENTARZE
(24)
Ret
2 lata temu
Jak maja nie rosnac ceny skoro spada wartosc złotego i rośnie inflacja. To celowa polityka wladzy żeby wiecej pieniedzy bez pokrycia rozdawać
Hak
2 lata temu
Co to analityk? Naprawde wiekszej sciemy nie czytalam od dawna...
Aśka
2 lata temu
Kto pisze takie brednie. Teraz wyjść do sklepu ze 100zl to strach stanąć do kasy. 100zl = 10zl 2 lata wstecz.
zuxanna
2 lata temu
Bo to nie żywność, tylko trucizna, pasza. Dlatego nie drożeje, żeby ciemny lud kupował coraz więcej, truł się, bo korzyści z tego mają lekarze, koncerny farmaceutyczne, kler i grabarze.
MAdam
2 lata temu
Artykuły szkolne zdrożały o 50-100 % Zeszyty, długopisy ołówki kredki po 100% . Art, spożywcze o 50-100 %. np mięso i wędliny kosztują dwa razy więcej niż rok temu.
...
Następna strona