Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Certyfikat covidowy. Przedsiębiorcy nie mają prawa go sprawdzać? "To dane wrażliwe"

51
Podziel się:

Adam Abramowicz uważa, że sprawdzanie przez przedsiębiorców statusu zaszczepianiu klientów wymaga specjalnej ustawy. Dane na temat stanu zdrowia to dane wrażliwe. Sprawdzając, czy klient jest zaszczepiony, przedsiębiorca może przekroczyć prawo.

Certyfikat covidowy. Przedsiębiorcy nie mają prawa go sprawdzać? "To dane wrażliwe"
Przedsiębiorcy obawiają się legalności sprawdzenia certyfikatu covidowego (Adobe Stock)

Osoby zaszczepione nie liczą się do limitów obowiązujących w związku z obostrzeniami sanitarnymi. Przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę na brak regulacji prawnych, które umożliwiłby legalne sprawdzanie informacji na temat zaszczepienia. - Powinna powstać regulacja w randze ustawy, która określałaby, w jaki sposób weryfikowane ma być posiadanie statusu osoby zaszczepionej – powiedział PAP Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Abramowicz uważa, że przedsiębiorcy, pobierając informację na temat zaszczepienia — przekraczają prawo, ponieważ ta informacja dotyczy stanu zdrowia, czyli jest daną wrażliwą. Dlatego konieczne są regulacje prawne w randze ustawy.

Podobnego zdania jest Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels.- Hotelarze nie mogą skorzystać z niewliczania osób zaszczepionych do limitu obłożeniu obiektu do 75 proc., bo nie ma podstawy prawnej do weryfikacji – komentuje Wróblewski.

Zobacz także: Teraz jest najlepszy czas na zmianę pracy. Ekspert wyjaśnia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(51)
Prof. Simon
2 lata temu
1. Nie będziesz miał bogów innych niż Corona. 2. Nie zrzucisz kagańca, ani dzieci twoje, ani ich dzieci do konca żywota (nawet, jak się zaszczepisz). 3. Będziesz szczepił co roku siebie i dzieci twoje i ich dzieci do konca twojego i ich żywota. 4. Nie będziesz dawał fałszywego świadectwa o Coronie i jej szczepionkach. 5. Nie będziesz pożądał szczepionki wroga swojego. 6. Nie będziesz oddalał się od domu twojego z wyjątkiem pracy w pocie czoła. 7. Nie będziesz oddawał się radości, ani swawoli, ani w rodzinie twojej ani wśród przyjaciół twoich, albowiem nie wiesz, kiedy twój czas przyjdzie. 8. Nie będziesz miał przyjaciół oprócz szczepionki i jej proroków. 9. Nie będziesz gromadził dóbr doczesnych, albowiem nie wiesz, kiedy twój czas przyjdzie. 10. Głosił będziesz, że początkiem twoim i końcem twoim była, jest i będzie Corona. Zaprawdę powiadam wam.
Obywatel
2 lata temu
Co za nędznicy, zamiast protestować przeciw represjom wobec niechcących się poddać eksperymentowi medycznemu, oni chcą ich sprawdzać, tylko "ustawowo", legalnie, żeby "nikt się nie doczepił"
szafran69
2 lata temu
ustawe tresury bydla sie ustanowi i jeszcze po 3 dozy szczepionki zeby wymarlo to pojebane pokolenie jak najszybciej…bedziemy szczesliwsi w marksistowskim folwarku
koniec
2 lata temu
ustawa musi być zgodna z konstytucją - a ta zabrania takich faszystowskich praktyk
Takie czasy,
2 lata temu
barbarzyńskie czasy, wmawiają nam odpowiedzialność zbiorową oraz naruszają ochronę drażliwych danych
...
Następna strona