Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Chcieli zabrać Dudzie, dać obywatelom. Posłowie PiS nie pozwolili

332
Podziel się

Senatorowie mieli plan na przekazanie części środków z budżetu Kancelarii Prezydenta na Europejskie Centrum Solidarności oraz remont jednej z dróg w Szczecinie. Na to jednak nie zgodził się Sejm. Głosami posłów PiS poprawki do budżetu zostały odrzucone.

Chcieli zabrać Dudzie, dać obywatelom. Posłowie PiS nie pozwolili
Budżet Kancelarii Prezydenta nie zostanie zmniejszony. Wbrew temu, czego chcieli senatorowie (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDIFpjsR

W środę wieczorem Sejm głosował nad uchwałą Senatu w sprawie ustawy budżetowej na 2021 rok. Wśród ponad 100 poprawek zaproponowanych przez izbę wyższą znalazły się takie, które zmniejszały budżet Kancelarii Prezydenta.

Dlaczego? Senatorowie argumentowali, że ten jest już i tak bardzo wysoki (ponad 205 mln zł), a niektóre wydatki kancelarii wydają się niepotrzebne.

- Z uporem, kolejny już rok, w uzasadnieniu powołujecie się na wydatki związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a minęło już, dzięki Bogu, 2,5 roku od tego wydarzenia - przekonywał senator Sławomir Rybicki z KO. Jego słowa cytuje "Fakt".

bDIFpjsT
Zobacz także: Kinga Duda w kancelarii ojca. Beata Szydło wprost o pojawiającym się dylemacie

Wśród koniecznych wydatków przedstawiciele Kancelarii Prezydenta wskazywali również m.in. konieczność remontów. Nie tylko w Pałacu Prezydenckim, ale również w rezydencji w Juracie czy w Pałacyku w Wiśle.

bDIFpjsZ

Senatorowie mieli jednak inny pomysł. Zabrać 18 mln z budżetu kancelarii i przekazać je na dwa inne cele. 3 miliony miałyby powędrować do Europejskiego Centrum Solidarności, a 15 mln - na remont jednej ze szczecińskich dróg. Chodzi o II i III etap przebudowy ulicy Szafera, a konkretniej – połączenie z ul. Taczaka.

Posłowie jednak na taki ruch się nie zgodzili. W środę wieczorem głosowali nad zaproponowanymi przez Senat poprawkami. Zdecydowaną wiekszość z nich odrzucili.

Na przekazanie pieniędzy Europejskiemu Centrum Solidarności nie zgodziło się 232 posłów - 230 z PiS i po jednym z KO (Mirosława Nykiel) oraz Konfederacji (Krystian Kamiński).

bDIFpjta

Z kolei na remont drogi w Szczecinie kosztem Kancelarii Prezydenta nie zgodzili się wszyscy głosujący posłowie PiS (232 głosy) oraz Dobromir Sośnierz (Konfederacja) i Lech Kołakowski (niezrzeszony, dawniej PiS).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIFpjtu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(332)
mieszczuch
miesiąc temu
im się to po prostu należy !!!! ;))))
:(((
miesiąc temu
Nowe mieszkanie trzeba splacic i " nakarmic " kancelarie .
eme
miesiąc temu
czy szlachetny sejm rozumie ile to 205 mln rocznie , a czy też zastanowił się kto te pieniądze wypracował? zwykły obywatel musi przeżyć za 1300zł miesięcznie a utrzymanie prezydenta 17 mln miesięcznie? PIS opamiętaj się , my też jesteśmy ludźmi, mamy potrzeby i mamy uczucia, śmie twierdzić że na biednych, głupich zarabia się najlepiej
bDIFpjtv
Baśka
miesiąc temu
no cóż .... jak to swój do swego ....
Zuzia
miesiąc temu
Pan prezydent emanuje pięknem na załączonym zdjęciu
...
Następna strona