Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|

Z kancelarii Dudy do NBP. Paweł Mucha zarobi więcej niż prezydent

64
Podziel się

Paweł Mucha nie jest już zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta RP. Został doradcą społecznym Andrzeja Dudy, podstawowym jego zajęciem będzie jednak doradzanie Adamowi Glapińskiemu, prezesowi Narodowego Banku Polskiego.

Z kancelarii Dudy do NBP. Paweł Mucha zarobi więcej niż prezydent
Paweł Mucha przeszedł z kancelarii prezydenta do NBP (PAP, Piotr Nowak)
bErKrQrV

O zmianach w kancelarii prezydenta napisała Interia. Według informacji portalu – potwierdzonych przez samego zainteresowanego – Mucha 31 grudnia 2020 przestał być zastępcą szefa KPRP i został społecznym doradcą prezydenta. A jego podstawowym zajęciem będzie doradzanie szefowi NBP, Adamowi Glapińskiemu.

Jacek Majcherek, p.o. zastępcy dyrektora Departamentu Komunikacji i Promocji NBP, potwierdził te informacje w rozmowie z money.pl. Dodał, że określenie zakresu zadań Pawła Muchy leży w gestii prezesa NBP.

Zobacz także: "Szaleństwo". Ekspert ostro o zapowiedziach prezesa NBP
bErKrQrX

Mucha potwierdził też swój transfer do NBP w rozmowie z Interią, dodając, że nastąpił on 1 stycznia 2021 roku.

- Od dnia 1 stycznia 2021 r. jestem zatrudniony w NBP jako doradca prezesa prof. Adama Glapińskiego – powiedział Paweł Mucha.

Ile będzie zarabiał Paweł Mucha w NBP?

bErKrQsd

Na razie jego zakres obowiązków nie jest nam znany. Z danych NBP wynika jednak, że doradcy prezesa mogą liczyć na pensję w wysokości przynajmniej 20 tysięcy złotych miesięcznie, ale są i tacy, którzy dostają 38 tysięcy złotych miesięcznie (kwoty brutto).

W pałacu prezydenckim Mucha mógł liczyć na o wiele mniejsze pieniądze. Według danych z jesieni 2020 roku, zastępca szefa kancelarii może zarabiać maksymalnie ok. 13 tysięcy złotych miesięcznie (brutto).

Najwięcej zarabia oczywiście prezydent, otrzymujący powyżej 20 tys. zł co miesiąc. Mucha w NBP będzie więc w najgorszym przypadku zarabiał więcej, od swojego niedawnego szefa.

bErKrQse

To nie koniec zmian w Kancelarii Prezydenta. Prezydent Andrzej Duda odwołał również Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta. Pałac poinformował o tym w poniedziałek. Szczerski jednak nie zmieni jednak miejsca pracy - będzie on pełnomocnikiem do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta.

bErKrQsy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(64)
john
7 miesięcy temu
Zatrudnić w NBP wszystkich oprócz POKO , oni by zniszczyli i okradli bank .
Fan
7 miesięcy temu
Przecież on tam idzie nie żeby pracować czy cokolwiek doradzać tylko żeby brać pieniądze za "ciężką" pracę przez ostatnie 5 lat. Swoim ludziom, nawet jak już niepotrzebni, nie damy zginąć aby nia chlapali językiem.
wdzivny
7 miesięcy temu
Czytam właśnie Ludową Historię Polski i co wnioskuję? Nie wiele się zmieniło. Jak dawniej między wysforowaną nową elitą, a szeregowym obywatelem jest głęboka przepaść. Jedynie co się zmieniło to możliwość opuszczenia miejsca zamieszkania, by w świecie poszukać nieco lepszej pozycji. Nie chodzi tu o równość, ale o przyzwoitość. Bo skoro jeden Polak zarabia wielokrotność miesięcznie tego, co równy mu prawnie Polak zarobi w ciągu roku to chyba nie jest to ani demokratycznie, ani na pewno przyzwoicie.
bErKrQsz
Blanka
7 miesięcy temu
Te kolesie to się potrafią ustawić...
Andrzej
7 miesięcy temu
Czekam na dzien kiedy tych ludzi sie rozliczy. Tylko wiezienie i przepadek calego majatku.
...
Następna strona