Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Coraz gorsza sytuacja młodych pracowników. Dyplom to za mało. W tych branżach jest najgorzej

11
Podziel się:

Pandemia pogorszyła sytuację zawodową osób poniżej 26. roku życia. Biznes o wiele rzadziej zatrudnia młodych pracowników. Spadek zatrudnienia w tym przedziale wiekowym jest zauważalny.

Coraz gorsza sytuacja młodych pracowników. Dyplom to za mało. W tych branżach jest najgorzej
Największy spadek zatrudnienia młodych widać w centrach usług SSC, BPO, IT oraz R&D (Adobe Stock)
bEsxRmid

Pandemia pogorszyła sytuację młodych osób z wyższym wykształceniem na rynku pracy. ” W roku pandemii w sektorze usług dla biznesu zatrudnienie osób poniżej 26. roku życia spadło o 14 proc.” – informuje Polski Instytut Ekonomiczny.

W pierwszym kwartale 2020 roku 67 tys. osób poniżej 26. Roku życia pracowało w centrach usług SSC, BPO, IT oraz R&D. Po roku zatrudnienie spadło do poziomu 58 tys.

Łączna liczba pracowników w centrach usług dla biznesu wzrosła o 13,6 tys. (4 proc.), ale odsetek osób poniżej 26. roku życia zatrudnionych w sektorze zmalał o 3,4 proc.

bEsxRmif
Zobacz także: Woda zdrożeje. Kiedy i o ile? Padła konkretna odpowiedź

Spadek zatrudnienia osób młodych to trend spowodowany pandemią COVID-19. Spadek zatrudnienia wśród młodych pracowników wynosił globalnie 8,7 proc. w porównaniu do 3,7 proc. wśród dorosłych.

Według analityków PIE zmiana struktury wiekowej pracowników, to także wynik "rosnącej dojrzałości sektora". Obecnie centra usług dla biznesu w Polsce "obsługują procesy o wyższym poziomie złożoności".

bEsxRmil

Dotąd był to sektor bardzo chłonny, jeżeli chodzi o młodych wykształconych pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsxRmiG
rynek pracy
praca
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
Adrianna1
2 tyg. temu
Wynikać to może z tego, że młodzi ludzie nie wiedzą po jakich kierunkach można znaleźć dobrą pracą - ja też miałam pustkę medycznych na kierunek w głowie po maturze, ale zdecydowałam się na Studium Pracowników Społecznych na kierunek Protetyk Słuchu. Teraz cieszę się dobrą i stabilną pracą.
podatnik
3 tyg. temu
Co może być wart dyplom uczelni udającej wyższą - NIC! Kiedy czasowy mieszkaniec pałacu spełni obietnicę wyborczą i zlikwiduje szkoły udające wyższe?
Balcerek
3 tyg. temu
Nie chrzańcie. Młodzi mają do 26 r życia więcej ode mnie o ponad 50 tys zł bo nie płaca podatku. Mają wybujałe ego i to nie sa jednostki. Ja po studiach nie mogłem znalezc pracy to założyłem działalność (ponad 15 lat temu) bo byłm 3 x większe bezrobocie. Po prostu a nie biadoliłem że tak zle tylko musiałem sie utrzymać bez pomocy rodziny. Jak tak jest zle tym co po studiach to wyjedzcie do Grecji albo Hiszpanii a migusiem wrócicie do kraju nad Wisłą i pocałujeciecie ziemię na kolanach.
bEsxRmiH
lolaja
3 tyg. temu
Najwazniejsze ,że sa miejsca pracy dla Ukraincow w Polsce
qaz
3 tyg. temu
Najważniejsze mini i cycki jak to masz to i pracę masz. (6000 zł) Jak pracujesz ciężko na budowie to masz (1850 zł)