Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KKG
|

Coraz więcej pracowników ze Wschodu. A rąk do pracy nadal brakuje

199
Podziel się:

Choć liczba pracowników ze Wschodu bije rekordy, agencje pracy nie są w stanie wypełnić wakatów - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Coraz więcej pracowników ze Wschodu. A rąk do pracy nadal brakuje
Obecnie 513 tys. obcokrajowców posiada ważne zezwolenia na dłuższy pobyt w Polsce (PAP, DPA, Mohssen Assanimoghaddam)
bEKvtiyJ

- O ile wcześniej zabiegaliśmy o klientów, o tyle dzisiaj największym wyzwaniem jest zdobycie pracowników – mówi "Rz" Krzysztof Inglot, prezes agencji zatrudnienia Personnel Service, która specjalizuje się w rekrutacji cudzoziemców, głównie Ukraińców.

Jak dodaje, w najbliższych tygodniach ma zamówienia na prawie 2500 pracowników z Ukrainy – to ponaddwukrotnie więcej niż liczba dostępnych kandydatów.

Zobacz także: Pracownicy z zagranicy jedynym ratunkiem? Brakuje rąk do pracy
bEKvtiyL

Podobny problem - według dziennika - zgłaszają wszystkie agencje rekrutujące cudzoziemców. Nie kryją też - jak czytamy - obaw, że w IV kwartale, gdy przybędzie prac sezonowych, sytuacja będzie trudniejsza.

- Nasza agencja ma obecnie ok. 2 tys. wakatów. Pomimo że cały czas napływają pracownicy z Ukrainy, nie zaspokaja to potrzeb rynku – ocenia z kolei na łamach "Rz" Tomasz Bogdevic, dyrektor generalny Gremi Personal.

Według danych Tomasza Dudka, dyrektora zarządzającego Otto Work Force w Europie Środkowej, obecnie 513 tys. obcokrajowców posiada ważne zezwolenia na dłuższy pobyt w Polsce. To - jak pisze "Rzeczpospolita" - o 10 tys. więcej niż przed miesiącem – głównie dzięki większej liczbie Ukraińców (287 tys.).

bEKvtiyR

"Rekordy notuje ZUS, gdzie na koniec czerwca liczba cudzoziemców wzrosła o ponad jedną trzecią w skali roku, do niemal 819 tys. – trzy czwarte to Ukraińcy" - podkreśla gazeta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvtizm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(199)
Zbigniew
3 tyg. temu
Oferty na bezrobociu to kpina , są tylko i wyłącznie te za najniższą krajową i z wymogami odnośnie prawa jazdy, uprawnienien na wózki i najlepiej z wyższe wykształcenie znajomością jezyka a jak nie to weźmiemy Ukraińca. No jaja jak berety
Były kiero
4 tyg. temu
Brakuje kierowców?? W UE też brakuje. A kto by chciał siedzieć w kabinie zdala od rodziny po 300godzin pracy w miesiącu za 10tys?? Gdzie 1/3 pójdzie na żarcie ,prysznice i kible. Teraz wykładam płytki 🙂 spokojna praca codziennie w domku i 6tys przytulone. Prysznic, obiadek, zabawa z dzieckiem. I to jest życie. Pozdrawiam Szoferów którzy jeszcze wytrzymują.
Rola
4 tyg. temu
I to pracodawcy chcą stawiać warunki co do konieczności szczepień, przy takich brakach na rynku pracy? Każcie im sobie schować szprycę tam gdzie światło nie dochodzi. Inny, nie ogłupiały, inteligentny pracodawca przyjmie was z miłą chęcią.
bEKvtizn
Super ego
4 tyg. temu
Cieszcie się że Ukraińcy przyjeżdżają dzięki nim rosną stawki bo za śmieszne pieniądze nawet oni nie chcą pracować tylko Polacy dają się dymać pracodawcom
cvwcfcfcf
4 tyg. temu
polak za mieszkanie płaci a ukrainiec nie płaci bo za niego płaci pracodawca 100% czynszu dlaczego nikt o tym nie pisze a zarabiają tyle samo co polacy lub więcej
...
Następna strona