Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Córce uzbeckiego satrapy odebrano 1,2 mld dol. majątku i fabrykę Coca-coli

46
Podziel się

Gulnara Karimow - córka byłego prezydenta Uzbekistanu - została skazana na 13 lat więzienia. Do tego skonfiskowano jej majątek, który stanowiły własna fabryka Coca-coli, mieszkania, restauracje i firmy deweloperskie.

Córce uzbeckiego satrapy odebrano 1,2 mld dol. majątku i fabrykę Coca-coli
(Wikipedia)
bEpIzIth

Ojciec Karimowej rządził Uzbekistanem 1989-2016, dzięki ona sama stała się najpotężniejszą kobietą w kraju. Szacuje się, że jej wart 1,2 mld dolarów majątek stanowiły liczne mieszkania, firmy, restauracje, a nawet fabryka Coca-coli.

48-latka sama była typowana do przejęcia władzy w kraju, jednak w 2015 roku trafiła na pięć lat do aresztu domowego za rzekome malwersacje. Spekulowano, że ta decyzja miała ukrócić jej ambicje polityczne. Jednak po śmierci ojca, trafiła do zwykłego aresztu.

W marcu tego roku Gulnarze Karimowej wymierzono kolejną karę - 13 lat więzienia, oraz skonfiskowano majątek. Teraz jej dzieci apelują do władcy Uzbekistanu - Szawkata Mirzijojewa - o uwolnienie. Powołują się na dawną znajomość między rodzinami oraz fakt, że kobieta przebywa w więzieniu w czasie epidemii.

bEpIzItj
Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki. "Konferencja najprawdopodobniej jutro"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEpIzItp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpIzItK
KOMENTARZE
(46)
Artman
rok temu
13 lat paki dla córki polityka za przekręty finansowe. I to w uzbeckiej satrapii. W PL nie do pomyślenia. Skończyłoby się wyrokiem w "zawiasach" i tyle
aaa:
rok temu
czas na Wołodię ?
Piotr
rok temu
Dziwne to tam nie ma demokracji ,nie obowiązuje konstytucja .na całym Świecie kadencja prezydentów trwa max -2-wie kadencje ,to skąd on rządził aż tyle lat ,czyżby to kumpel Łukaszenki . W byłych republikach tylko w tych nadbałtyckich oraz Ukraina i Gruzja to kraje z demokracją a pozostałe republiki to Dyktatorskie.
bEpIzItL
Jaca
rok temu
Ciezko zarobione pieniadze jej zabrali
dkw2002
rok temu
po to idą do władzy by kraść
...
Następna strona