Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pozew za koronawirusa. Właściciel siłowni chce pół mln zł od Skarbu Państwa

Radosław Jarmuła, właściciel sieci OTF, złożył w sądzie pozew przeciwko Skarbowi Państwa. Mężczyzna domaga się odszkodowania za straty spowodowane złym - jego zdaniem - zarządzaniem kryzysem wywołanym przez koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)

W Warszawie działają na razie dwa kluby OTF. W czerwcu miał wystartować trzeci. Ich właściciel - Radosław Jarmuła - twierdzi, że zainwestował mnóstwo pieniędzy w zakup franczyzy od amerykańskiej spółki - podaje portal tvn24.pl.

W piątek 13 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od niedzieli 15 marca w związku z epidemią COVID-19 wprowadzone zostają ograniczenia, w tym zamknięte będą siłownie i kluby fitness. Od tego czasu Jarmuła liczy straty, a jego personel dostaje postojowe.

Koszty, które ponosi mężczyzna to media i utrzymanie nieruchomości. Czynsze za lokale zostały zredukowane. Mimo to Jarmuła, prawdopodobnie jako pierwszy przedsiębiorca w Polsce, postanowił zaskarżyć Skarb Państwa za - jak tłumaczy - niewłaściwy sposób walki z epidemią.

Pozew został w poniedziałek wysłany do Sądu Okręgowego w Warszawie. Firma domaga się dwóch kwot: 274 tys. zł za poniesione koszty oraz 184 tys zł, jako równowartość zysku, który firma mogłaby wypracować, gdyby działała dalej.

Prawnicy, którzy przygotowali pozew, powołują się na przepisy w konstytucji i ustawie o stanie klęski żywiołowej. Zgodnie z tym drugim dokumentem, "każdemu, kto poniósł stratę majątkową w następstwie ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela w czasie stanu nadzwyczajnego, służy roszczenie o odszkodowanie".

Zobacz: Gołębiewski traci przez wirusa. "Zakładam, że mogę być bankrutem"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-05-2020

xXxDlaczego nie chcieli wprowadzić stanu klęski żywiołowej - żeby nie płacić odszkodowań. Mam nadzieję, że mu się uda. Ograniczenia bez stanu klęski są … Czytaj całość

12-05-2020

łodzianinPrawie wszyscy w Polsce tracą. Do kogo mają się zwrócić o wyrównanie strat i o nieosiągnięte zyski ? Chyba do siebie samych.

13-05-2020

ulafitnes siłownie, kosmetyczki, fryzury, pazury , strzyżenie piesków, zabawki dla kotków oto obrazek naszego biznesowego społeczeństwa.

Rozwiń komentarze (156)