Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Cudzoziemcy chętnie kupują mieszkania w Polsce. Rok 2021 był rekordowy pod tym względem

12
Podziel się:

Ubiegły rok był rekordowy pod względem mieszkań kupionych w Polsce przez obcokrajowców. Pierwszy raz przekroczona została granica 10 tys. sprzedanych lokali. Na zakup mieszkania nad Wisłą zdecydowała się też rekordowa liczba Ukraińców mieszkających w naszym kraju. Coraz częściej na ten krok decydują się też Białorusini.

Cudzoziemcy chętnie kupują mieszkania w Polsce. Rok 2021 był rekordowy pod tym względem
Obcokrajowcy kupują coraz więcej mieszkań w Polsce (Adobe Stock)

Coraz więcej mieszkań w Polsce kupują cudzoziemcy – tak wynika z raportu opracowanego przez gethome.pl. Obcokrajowcy w 2021 roku nabyli nad Wisłą po raz pierwszy w historii ponad 10 tys. mieszkań. W stosunku do roku 2020 odnotowano wzrost o 43 proc., a w odniesieniu do najlepszego pod tym względem 2019 roku, wzrost wyniósł 25 proc.

Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań w Polsce

Spośród 10 621 mieszkań sprzedanych obcokrajowcom aż 4423 lokale zakupili Ukraińcy. To o ponad połowę więcej niż rok wcześniej – informuje gethome.pl. Ukraińcy są coraz aktywniejsi na polskim rynku mieszkaniowym – w 2019 roku obywatele Ukrainy stanowili 39 proc. kupujących w Polsce mieszkania obcokrajowców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomoc dla kredytobiorców. "Żeby komuś dołożyć, trzeba komuś zabrać"

Na rynku nieruchomości widać też wzrosty sprzedanych mieszkań Białorusinom i Rosjanom. W 2021 roku Białorusini kupili w Polsce 729 mieszkań (wzrost o 56 proc. w stosunku do poprzedniego roku). Natomiast Rosjanie w 2021 roku kupili nad Wisłą 363 mieszkania, czyli o 36 proc. więcej niż w roku 2020.

Obcokrajowych kupują mieszkania głównie w dużych miastach. Na pierwszym miejscu w zestawieniu przygotowanym przez gethome.pl jest oczywiście Warszawa, a na kolejnych miejscach znajduje się Kraków i Wrocław.

Co ciekawe, na siódmy miejscu wśród najpopularniejszych miast, w których decydują się zakupić mieszkanie obcokrajowcy, jest Gorzów Wielkopolski. Raport oparty jest o dane pochodzące z MSWiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Zuzanna
2 lata temu
Ja też w tym roku kupiłam mieszkanie. Zdecydowaliśmy się na piękną okolicę w Rowach, Apartamenty Lubicz.
Gin
2 lata temu
Czy ktoś, kto nie ma obywatelstwa polskiego może kupić mieszkanie w Polsce?! Kiedyś nie można było, czy coś się zmieniło?! I ogólnie skąd oni maja na to kasę?!
ECH
2 lata temu
Po rządach pisowców tylko Polaków nie będzie stać na mieszkanie w Polsce. Brawo wy!
Kok
2 lata temu
Niedawno wypowiadał sie prezes przedsiębiorców polskich nie maja w co inwestować wiec kupują nieruchomości w Hiszpania i Portugalia ciekawe kto kupuje w Polsce
sos
2 lata temu
nie cudzoziemcy tylko fundusze inwestycyjne czas na podatek katastralny od dwóch mieszkań w górę , ale pis woli łupić wołów roboczych nowymi podatkami , zusem , krusem , które zdrożały o sto procent czy kosmicznymi mandatami albo nakręcaniem inflacji .