Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Cudzoziemcy w Policji? "Ruszyła analiza"

105
Podziel się:

Ruszyła analiza możliwości zatrudniania w polskiej policji osób, które nie są polskimi obywatelami - informuje RMF FM. W całym kraju brakuje 16 tys. policjantów, w stolicy jednej trzeciej składu.

Cudzoziemcy w Policji? "Ruszyła analiza"
RMF FM informuje, że KGP trwają analizy możliwości zatrudniania w polskiej policji cudzoziemców (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

"Jak tłumaczy zajmująca się tą sprawą Komenda Główna Policji, chodzi z jednej strony o działania, mające pomóc w pokonaniu zapaści kadrowej, w której znalazła się ta największa służba mundurowa w Polsce, ale nie tylko" - informuje RMF FM.

Rozgłośnia dodaje, że "w związku z napływem do Polski obywateli innych państw, chodzić ma o pomoc w rozpoznaniu między innymi uwarunkowań kulturowych tych migrantów przebywających w naszym kraju".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Saint-Gobain: Czy zielony ład może być szansą na rozwój gospodarki w Polsce?

Jak dowiedziało się RMF FM "w kręgu zainteresowania polskiej policji są przede wszystkim obywatele Ukrainy, Białorusi czy Gruzji, ale chodzi także o obywateli innych państw".

Będą ułatwienia w naborze

W policji jest obecnie 108 909 etatów, a zatrudnienie sięga 92 647 funkcjonariuszy -brakuje więc 16 276 funkcjonariuszy. To efekt m.in. masowych odejść. Braki kadrowe oznaczają pogorszenie bezpieczeństwa, dlatego SWiA szykuje zachęty do służby - informowała niedawno "Rzeczpospolita".

Zmiany obejmujące kandydatów, kończących oddziały o profilu mundurowym, będą pozwalały na skrócenie wobec nich postępowania kwalifikacyjnego (zniesienie wymogu testu wiedzy) i przeniesienie jednego z etapów tego postępowania (test sprawności fizycznej) na poziom szkoły ponadpodstawowej, w której zostaną utworzone oddziały o profilu mundurowym - informuje "Rz".

Zaliczony w szkole test sprawnościowy (w ostatnim roku nauczania) będzie ważny przy przyjęciu do policji.

MSWiA pracuje także nad zrównaniem uposażenia nowo przyjmowanego do służby policjanta z uposażeniem rozpoczynającego służbę żołnierza, co ma stanowić mechanizm zachęt do wstępowania do Policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(105)
Aaaaa
3 dni temu
Żaden obcokrajowiec nie dostanie moich danych ani dowodu osobistego Nie ma takiej mocy żeby obcokrajowiec mnie legitymował Nigdy
Aaaaa
3 dni temu
W moim kraju Nie ma na to zgody Tylko Polacy w służbach i polityce
Aaaaa
3 dni temu
Nie przyjmę mandatu od obcokrajowca Nie wpuszczę go do domu Nie będę szanowała i ufała władzy
Aaaaa
3 dni temu
Nie Nie Nie Co oni wymyślają W moim kraju w policji obcokrajowcy Nigdy
czynny
3 tyg. temu
jak czytam niektóre te komentarze wasze to mi was po prostu żal. niektórzy nie powinni tu pisać, bo się hańbią. jak się na czymś nie znasz to nie pisz bo cię byle kto zgasi i obali twoje tezy jak nie masz wiedzy na dany temat to nie pisz nie kompromituj się. piszę do wszystkich których komentarze są durne i najlepiej jakby nie pisali bo żal mi ich.
...
Następna strona