Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|
aktualizacja

Czeka nas wielki kryzys. "Problemy zamieciono pod dywan"

120
Podziel się:

10 lat od upadku Lehman Brothers na światowym rynku finansowym znów niepokój. - Właściwie nic przez te 10 lat się nie zmieniło - twierdzi ekonomistka dr Hanna Szymborska.

Co świadczy o fatalnym stanie gospodarki? - Po pierwsze góra długów - mówi ekonomistka.
Co świadczy o fatalnym stanie gospodarki? - Po pierwsze góra długów - mówi ekonomistka. (PAP/EPA, PAP/EPA)

Z Hanną Szymborską, ekspertką brytyjskiego The Open University o nadchodzącym kryzysie rozmawiał Grzegorz Sroczyński z portalu next.gazeta.pl. Niestety, rozmowa ta nie napawa optymizmem. Zdaniem ekonomistki, czeka nas poważny kryzys. A w zasadzie to już trwa, choć na razie jest "utajony".

- Problemy zamieciono pod dywan. Właściwie nic przez te 10 lat się nie zmieniło. Tuż po kryzysie było mnóstwo oburzenia, wściekli obywatele okupowali Wall Street, nakręcono kilka filmów o patologiach systemu bankowego, wyszło kilkadziesiąt książek z propozycjami reform, a potem wszystko rozeszło się po kościach. W USA i Europie wprowadzono co prawda nowe regulacje sektora bankowego, ale zbyty nieśmiałe - mówi w wywiadzie Szymborska.

Zobacz także: Marcinkiewicz: rząd nie przygotowuje Polski na kryzys

Co świadczy o fatalnym stanie gospodarki? - Po pierwsze góra długów. Dramatycznie wygląda wskaźnik zadłużenia sektora prywatnego, czyli firm i gospodarstw domowych. W historii światowej gospodarki tak duży wzrost prywatnego długu zawsze zapowiadał gigantyczne kłopoty - przekonuje ekonomistka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

kryzys
gospodarka
gospodarka światowa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(120)
minka
5 lata temu
mnie to wcale nie dziwi. ale ja już mam swój prywatny kryzys, bo się zapożyczyłam i doprowadziłam się do długów. jedyna dobra rzecz w tej kwestii jest taka że windykuje mnie kruk a z nimi się bez problemu można dogadać.
ka
5 lata temu
Nasza giełda faluje. Patrząc na ostatnie 10 lat to drepcze w miejscu. A w USA hossa na całego. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce „Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie”? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.
blekot
5 lata temu
"Zdaniem ekonomistki, czeka nas poważny kryzys. A w zasadzie to już trwa, choć na razie jest "utajony"." - I dlatego tak się nam wmawia, że 5% wzrostu PKB jaki osiągnął PIS to ta "koniunktura"? Przecie .Nowoczesna Platforma Okrągłostołowa wie, że jest inaczej. Jest wspaniała koniunktura!
dziadek
5 lata temu
Pis jako prawicowa konserwatywna -rozdawnicza partia doprowadzi polakow na kraj bankructwa-bedzie jak w grecji-tam tez rozdawano zeby tylko byc u wladzy wiec?
kiel
5 lata temu
Najnowsze dane o pracy mówią, że Polacy pracują tylko niewiele ponad pół roku. Przez resztę roku mają święta i odpoczywają.
...
Następna strona