Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Czterodniowy tydzień pracy w Atom Banku. Poniedziałki lub piątki wolne

8
Podziel się:

Brytyjski Atom Bank przeszedł na 4-dniowy tydzień pracy - informuje Bloomberg. To jedna z najodważniejszych decyzji od czasu wybuchu pandemii, podczas której firmy musiały zmienić tryb pracy.

Czterodniowy tydzień pracy w Atom Banku. Poniedziałki lub piątki wolne
Poniedziałki lub piątki są w banku domyślnymi dniami wolnymi dla większości pracowników brytyjskiego Atom Banku (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Brytyjski fintech, który zatrudnia 430 pracowników, przeszedł na pracę do czwartku od 1 listopada, poinformował we wtorek w oświadczeniu. Umowy pracy zostały skrócone do 34 godzin tygodniowo, bez zmian w wynagrodzeniu.

"Zmiana korzystna dla pracowników i klientów"

Poniedziałki lub piątki są w banku domyślnymi dniami wolnymi dla większości pracowników, z wyjątkiem osób pracujących w rolach operacyjnych i usługowych, których dzień poza biurem może się różnić, aby zapewnić ciągłość obsługi klienta.

- Choć zdajemy sobie sprawę, że czterodniowy tydzień pracy nie będzie odpowiedni dla wszystkich, przejście na pracę zdalną w pandemii udowodniło, że rozwiązania, które mogły wydawać się odległe, mogą być szybko wprowadzone - powiedział dyrektor generalny Mark Mullen. - Wierzymy, że zmiana okaże się korzystna zarówno dla pracowników, jak również dla wydajności pracy w firmie i zadowolenia klientów.

Zobacz także: 4-dniowy tydzień pracy. "Realne, ale pod dwoma warunkami"

Atom Bank rozpoczął działalność w kwietniu 2016 roku. Był pierwszym pożyczkodawcą na Wyspach, który postawił na rozwiązania oparte o urządzenia mobilne. Firma oferuje konta oszczędnościowe, kredyty hipoteczne i pożyczki firmowe. Pod koniec marca 2020 roku firma zarządzała aktywami kredytowymi o wartości 2,7 mld funtów.

Na Islandii wprowadzony na próbę czterodniowy tydzień pracy okazał się "ogromnym sukcesem" - poinformował w lipcu rząd i władze miasta Reykjavik. Stwierdzono, że osoby pracujące 35-36 godzin w tygodniu były bardziej wydajne lub co najmniej pracowały tak samo jak na 40-godzinnym etacie.

W rezultacie, krótszy tydzień pracy doprowadził do skrócenia u 86 proc. pracodawców godzin pracy, przy utrzymaniu tego samego wynagrodzenia dla pracowników. Biorący udział w badaniu byli mniej zestresowani, mieli niższe ryzyko wypalenia zawodowego, a także zaobserwowano, że poprawiła się ich równowaga pomiędzy życiem prywatnym, a pracą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Pracownik
2 lata temu
W Polsce za 50 lat. Może
Artek
2 lata temu
Dobrobyt bierze się z pracy nie z leżenia!!! W Polsce rozdają drukowanie pieniądze a efektem jest rozpędzająca się inflacja tak się konczy socjalizm a to dopiero początek.
Andrzej
2 lata temu
A w Polsce praca w sobotę i niedzielę i 24 godzina na dobę! Za sekretarza Gierka wprowadzono wolną sobotę, którą na ,, ŻĄDANIE OBYWATELI", ZNIESIONO! Korporacje w naszym kraju rządzone są przez ludzi, którzy skończyli komunistyczne szkoły , albo wiedzę zdobywały internetowo na uczelniach w państwach typu Mauretania, lub Somalia, gdzie niewolnictwo jeszcze istnieje. Motywują pracownika wyłącznie batem.
emeryt
2 lata temu
powinni wprowadzić tylko jeden dzień pracy ale tylko dla pisotalibanu a reszta za miskę ryżu niech pracuje cały tydzień bez dnia wolnego.
endrju
2 lata temu
przy zarobkach wiekszosci Polek i Polakow to powinnismy przejsc na dwudniowy tydzien pracy