Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dalsze zmiany w urlopach, zawieszenie stosunku pracy? Wiceminister dementuje

Zmiany dotyczące urlopów zaległych pojawiły się w tarczy antykryzysowej, ale czy będą zmiany w urlopach tegorocznych – zapytaliśmy wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda w programie "Money. To się liczy". - Takich rozmów nie prowadzimy - odpowiedział wiceminister. Zapewnił też, że ze strony ministerstwa nie będzie rekomendacji dla skrócenia ochrony przedemerytalnej. - To postulat pracodawców od wielu, wielu lat. Nie zgadzają się na niego związki zawodowe. Nie chcemy, by był to powód do zwalniania pracowników, którym brakuje kilku lat do emerytury - powiedział. Zapytany o pomysł zawieszenia stosunku pracy odparł, że znów był to postulat części pracodawców, który pojawił się podczas dyskusji o tym, jak wychodzić z kryzysu. - Spotkało się to z negatywną opinią związkowców, jak i części pracodawców, więc nie podejmowaliśmy w tym zakresie żadnych prac - odpowiedział wiceminister.

0
0
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
KOMENTARZE
(14)
umowa o prace...
2 lata temu
Umowa o prace jest umowa smieciowa ktora jest uzywana przez aparat panstwa do wyciagania pieniedzy od obu stron - pracownika i pracodawcy. Wszystkie pozostale umowy - zlecenie, dzielo, b2b itd. sa umowami wolnorynkowymi. Pseudo ochrone ktora daje umowa o prace widac doskonale w obecnym okresie - jak pracodawca nie ma pieniedzy to nie da ich pracownikowi niezaleznie od umowy.
KT53
2 lata temu
Odprawy emerytalne powinien wypłacać ZUS a nie ostatni pracodawca - i nie będzie problemu z zatrudnianiem nawet na kilka miesięcy przed emeryturą.
Podatnik
2 lata temu
Większość komentarzy bije jadem w obecny rząd - no OK Ale dlaczego tak nie robili za czasów rządów tych z PO i PSL - przecież wówczas podatki szły na ośmiorniczki i do rajów podatkowych gdzie pieniądze z wyłudzone go VAT trafiały szerokim strumieniem. Nie mówiąc już o zagarniętym OFE i wyprzedany majątku za złotówkę !! I jeszcze trzeba dodać o tym myku z podwyższeniem wieku emerytalnego !! - bo jak to ma być aby robił nie pracował do śmierci i jeszcze najlepiej na umowach śmieciowych bez prawa do urlopu, chorobowego oraz emerytury !! A bezrobocie wówczas było w granicach 15% - i dziwnym trafem jak obecny rząd uruchomił te programy plusowe to spadło do około 5% i jeszcze ponad milion obcokrajowców znalazło tu pracę !!!! Ale najlepiej krzyczeć precz z PIS i niech wraca to co było !!!!!!
Zagłoba
2 lata temu
Ludzie nie moge spokojnie patrzeć i bierze mnie CHOLERA jak widze ze dzieje sie jak w mafii ze swój swego wspiera=bo w tym kraju rąsia rasie myje i tak sie zyje??
okradziony
2 lata temu
A kiedy W KOŃCU piSSowski LOT odda pieniądze za odwołane połączenia?