Notowania

Davos. Premier Morawiecki spotkał się z kuzynką. To szefowa YouTube'a

Spotkanie na szczycie podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z kuzynką. Tak się składa, że przy okazji jest ona szefową YouTube'a.

Podziel się
Dodaj komentarz
(facebook.com/MorawieckiPL)
Spotkanie szefa polskiego rządu z szefową YouTube'a. Są kuzynostwem

Premier Mateusz Morawiecki jest w szwajcarskim Davos, gdzie spotkał się z szefową YouTube'a Susan Wojcicki. Szef rządu zdradził, że jest ona jego... kuzynką.

"Polaków można spotkać wszędzie. Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy wiedzieli, że jego szefową jest Suzan Wójcicki. Na pewno Was zaskoczę, ale Suzan jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego" - napisał Morawiecki na swoim profilu na Facebooku.

"Jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie. Te relacje potwierdziliśmy już na wielu przykładach. Spotkaliśmy się właśnie w Davos. I wszystkich serdecznie pozdrawiamy" - dodał.

Obejrzyj: Greta Thunberg w Davos o polskich górnikach

W szwajcarskim Davos trwa Światowe Forum Ekonomiczne. Rok rocznie na forum pojawiają się światowi liderzy, przywódcy państw, ale i biznesmeni (w tym miliarderzy).

W ciągu styczniowego tygodnia Davos odwiedzi blisko 3 tys. polityków i przedstawicieli przedsiębiorstw. Pojechał tam - oprócz Mateusza Morawieckiego - m.in. prezydent Andrzej Duda oraz grupa polskich firm.

Spotkania biznesowe w Szwajcarii zaplanowały na przykład PZU oraz Pekao. Spółki otworzyły w tym roku w Davos "Dom Polski" - to już drugi raz w historii forum.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2020

To świetne miejsce, żeby przedDavos To świetne miejsce, żeby przedyskutować jak najlepiej zainwestować miskę ryżu

22-01-2020

AdamOd kiedy corka znajomej mamy jest kuzynka?

22-01-2020

pepemiędzy nami eskimosami

Rozwiń komentarze (230)