Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
07.11.2019 21:21

Dekoncentracja i repolonizacja. PiS znów mówi o mediach

Zbliża się początek nowej kadencji Sejmu i jak bumerang powraca temat dekoncentracji mediów. Tym razem za sprawą Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN i Elżbieta Kruk (Fot: PAP/Leszek Szymański)

- Myślę, że o dekoncentracji mediów będzie mowa w przyszłej kadencji Sejmu – powiedział na antenie Polsat News przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Dodał, że nie wie w jaki sposób dekoncentracja zostanie przeprowadzona, gdyż to "decyzja polityczna" i zadanie dla resortu kultury oraz "kierownictwa państwa".

Jacek Sasin zapewnił, że projekt ustawy o dekoncentracji mediów nie jest przedmiotem prac rządu
Sasin: ustawa o dekoncentracji mediów "nie jest obiektem prac rządu"

O wiele więcej Czabański mówił o powodach, dla których taka dekoncentracja miałaby zostać przeprowadzona. Wskazał na "dwa niepokojące zjawiska". Pierwszym z nich ma być "bardzo duży udział kapitału zagranicznego w polskim rynku medialnym", a drugim "monopolizacja segmentów rynku medialnego".

Równocześnie przewodniczący RMN ostrzegał rządzących przed zbyt daleko idącymi działaniami w zakresie repolonizacji. Przypomniał bowiem, że regulacje unijne zakazują faworyzowania kapitału ze względu na jego pochodzenie. - Rekomendowałbym politykom przyjrzenie się w jako sposób podatkowy czy inny – choćby funduszy na start – wspierać polskie inicjatywy medialne - mówił.

Oglądaj też: Jacek Sasin o ustawie dekoncentracyjnej

Zwykle politycy rządzącej koalicji mówią, że ustawy dekoncentracyjne są gotowe, lecz po prostu czekają na swój polityczny moment.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, rynek medialny, dekoncentracja, repolonizacja, rada mediów narodowych, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2019

emerytprzeżyłam komunę to i PIS przeżyję

08-11-2019

max powerTVN-u i tak nie ruszą. Już raz próbowali i podwinęli ogon pod siebie, po gwałtownej reakcji ambasador USA. Amerykanie będą bronić swoich interesów, … Czytaj całość

09-11-2019

SceptykCałe prywatne media skupione w niemieckich rękach to nie najlepszy pomysł na demokrację i wolność mediów.

Rozwiń komentarze (133)