Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Dla kogo wakacje od ZUS? Ministerstwo wskazało uprawnionych przedsiębiorców

34
Podziel się:

Ministerstwo Rozwoju i Technologii podało więcej szczegółów na temat tzw. wakacji do ZUS. Chodzi o obietnicę wyborczą obecnej ekipy rządzącej, dzięki której przedsiębiorcy będą mogli przez jeden miesiąc w roku nie płacić składki na ubezpieczenie. Zrobi to Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Dla kogo wakacje od ZUS? Ministerstwo wskazało uprawnionych przedsiębiorców
Wakacje od ZUS to jedna z obietnic, jaką w kampanii złożył przedsiębiorcom Donald Tusk (PAP, PAP/Rafał Guz)

Resort przekazał w środę, że "rząd chce umożliwić najmniejszym przedsiębiorcom - wpisanym w bazę CEIDG, skorzystanie raz w roku z miesięcznych wakacji od składek ZUS". Mowa o Centralnej Ewidencji i Informacjo o Działalności Gospodarczej.

Wskazanie CEIDG jednoznacznie określa, kto będzie mógł przez jeden miesiąc w roku skorzystać z wakacji, co w praktyce oznacza, że składkę na ubezpieczenie zapłaci za niego państwo. Wspomniany rejestr firm zawiera wyłącznie wpisy przedsiębiorców, którzy: prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub są wspólnikami spółek cywilnych osób fizycznych.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii dodało, że wakacje składkowe od ZUS mają - według planu - zacząć obowiązywać jeszcze w 2024 roku. Resort podkreślił, że przedsiębiorca sam zdecyduje, czy i ewentualnie w którym miesiącu skorzysta z programu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nadciąga rewolucja. "Będzie ubywało pracy dla ludzi, którzy coś wiedzą" - Piotr Voelkel - Cz.2

W marcu dalsze szczegóły dot. wakacji od ZUS

"Wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Ministerstwem Finansów przygotowujemy rozwiązanie, które jest spełnieniem jednego z postulatów rządowej umowy koalicyjnej" - stwierdził w komunikacie minister rozwoju Krzysztof Hetman.

Szef resortu dodał: "Jednocześnie wychodzimy naprzeciw ważnemu postulatowi przedsiębiorców, którzy dotkliwie odczuli skutki wzrostu cen, a co za tym idzie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, które miały miejsce w ostatnich latach".

Podczas korzystania z ulgi, przedsiębiorcy będą mogli nadal prowadzić działalność gospodarczą i wystawiać faktury. Natomiast w miesiącu, w którym przedsiębiorca będzie korzystał z ulgi, składkę na ubezpieczenie społeczne zapłaci za niego ZUS. Projekt rozwiązania, czyli dalsze jego szczegóły, mamy poznać w marcu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(34)
Qwerty
3 miesiące temu
Nie bierzcie składek i nic od was nie chce!!!!!? Podobnie NFZ od...cie się ode mnie i tak chodzę prywatnie
Wypadki w dro...
3 miesiące temu
To kiedy Rząd Polski wprowadzi Dochód Gwarantowany dla każdego Obywatela Polski Mieszkającego od urodzenia w Polsce na stałe Aby nikt nie ,,chodził głodny , nagi , spragniony ,, Zwłaszcza Dla osób Po wypadkach komunikacyjnych czy drogowych w drodze do pracy i z pracy.. Oni najbardziej są poszkodowani Nawet przez ustawę wprowadzona w roku 2007 Która mówi O nie wypłacaniu z tego tytułu Odszkodowań Rent wypadkowych / na stałe .. Dajcie ludziom Godnie żyć dziś nie za x lat 05-R stopień Umiarkowany
Mamy POPiS ba...
3 miesiące temu
Tak jak obiecali ; -) Teraz ZUS jest bardziej europejski tolerancyjny i jest całkowicie dobrowolny jak nie chcesz to nie płać i zamknij firmę! Qu_va mać. Chory PiS wprowadził kryzys "POLSKI ŁAD" a kolejni nas wykończą i skłócą jeszcze bardziej bo boją się o nowe posady, jeśli będziemy pidzieleni to łatwiej nas zastraszyć i jeszcze łatwiej sterować. Drodzy Polacy im tylko zależy na jeszcze większym zadłużeniu NIEMCY FRANCJA RUMUNIA się już obudziły Nie śpijmy!
mikos
3 miesiące temu
Moskwa i Berlin zadowolone! Ich człowiek Donald Tusk w Warszawie całkowicie wypełnia ich żądania.
logiczny
3 miesiące temu
Na pewno dotrzyma słowa jak z 60 tyś kwoty wolnej, dobrowolnym zusem,babciowym ,rentami wdowimi, składka zdrowotną a jak będziecie chcieli wyjść pogadać na ulicy to zastawi autobusem i wyśle silnych mężczyzn z gumowymi kulami !☝💁
...
Następna strona