Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

"Tragiczny dla Polski ruch". Ekspert obala argument polityków PiS

- Nie rozumiem decyzji o fuzji Orlenu z Lotosem. Mnie jest sobie bardzo trudno wyobrazić sytuację, w której rządzący z powodów innych niż gospodarcze czy wynikających z bezpieczeństwa energetycznego Polski, mogą podjąć takie decyzje - powiedział w programie "Newsroom" WP Paweł Olechnowicz, były prezes Grupy Lotos. - Ci, których wybieramy, mają obowiązek i odpowiedzialność przed narodem, aby realizować politykę w sposób transparentny. Powinni takie decyzje umieć wytłumaczyć. To nie miało nic wspólnego z tworzeniem championa, wielkiego koncernu, bo aktywa Lotosu zostały wyprzedane. To wcale nie jest odpowiedzialność KE, decyzje podejmowali Polacy i oni je wykonywali. Ja nie znajduję żadnego uzasadnienia dla tej transakcji. Ktoś złośliwie i w sposób tragiczny dla Polski zrobił takich ruch - ocenił Olechnowicz.
KOMENTARZE
(29)
Taco
31 min. temu
Co za bzdury. Fuzja uczyniła Orlen potęgą w regionie. Była zgodna z wolą Unii.
pirat
10 godz. temu
no cóż gdy d...ni rządzili w kraju
w pis du
17 godz. temu
pewnie za prowizję pod stołem wybuduje się dwie wieże
mariuszem
18 godz. temu
Najczęściej wypowiadającym się ekspertem w temacie fuzji Lotosu z Orlenem jest p.Olechnowicz. To nie jest neutralny analityk rynku paliwowego, to były, wieloletni prezes Lotosu! Jego stanowisko, trudno więc uznać za pozbawione osobistych skrzywień i pretensji. Nigdy nie krył swojego negatywnej oceny tej fuzji. Ma oczywiście prawo do swojej oceny, ale szkoda, że przedstawia się go jako niezależnego eksperta, gdy jest pewnego rodzaju stroną sporu. Tak wiem, wspomniano w tekście w jednym miejscu, mimochodem, ze pełnił funkcję prezesa Grupy Lotos. No, ale to tak jak z tymi dodatkowymi warunkami umowy bankowej dopisywanymi drobnym druczkiem - niby jest to w tekście umowy, ale napisane tak, by łatwo było to przeoczyć.
RAB
19 godz. temu
Zmi3eszą mnie eksperckie tytuły przeciwników rozwoju Polski, w tym Orlenu. To normalni zdrajcy nie znający się na realiach współczesnej Gospodarki. Sukces osiągają te firmy, które potrafią konsolidować pod swoim szyldem inne podmioty gospodarcze a sukces Orlenu pod rządami Obajtka jest tego najlepszym przykładem. Nie ważcie się dzielić tego potentata gospodarczego, żeby go zniszczyć, bo niszczycie Polskę.
...
Następna strona