Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Długi weekend z ciężarówkami. Rząd zmienił zasady

Przypadający w przyszłym tygodniu długi weekend na drogach będzie inny niż wszystkie. W podróżach po Polsce będą nam towarzyszyły ciężarówki. Resort infrastruktury zniósł bowiem obowiązujący do tej pory zakaz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Weekendowe wyjazdy w przyszłym tygodniu mogą spowodować większy ruch na drogach

Jak informuje RMF FM, podczas długiego weekendu w czerwcu zasady będą nieco inne niż do tej pory.

Ministerstwo infrastruktury poinformowało bowiem o zniesieniu zakazu poruszania się ciężarówek w święta. A przecież najbliższy czwartek to Boże Ciało, czyli dzień wolny od pracy.

Wystarczy więc wziąć jeden dzień wolny, by odpoczywać przez 4 dni. To świetna okazja do wyjazdów w Polskę, szczególnie po blisko 3 miesiącach izolacji, która powoli się wśród Polaków kończy.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Na autostradach i drogach szybkiego ruchu musimy się jednak liczyć z obecnością ciężarówek. Resort infrastruktury zniósł dla nich zakaz, bo - jak twierdzi - i tak natężenie ruchu w czasie epidemii znacząco zmalało. Dane Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pokazują, że w maju na drogach było o 19 proc. mniej samochodów niż rok temu.

Według ministerstwa, podczas długiego weekendu na drogach będzie podobnie. I nie należy spodziewać się korków. Dlatego wyjątkowo w Boże Ciało 12-tonowe ciężarówki będą mogły jeździć po kraju.

Kolejny argument rządu to dostawy towarów, które w trakcie epidemii są jeszcze bardziej niezbędne. Utrzymanie zakazu sprawiłoby, że transport wielu towarów byłby tego dnia niemożliwy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: długi weekend, infrastruktura, drogi, transport, logistyka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2020

toloto na drogach w ten długi weekend, zginie więcej ludzi, niż przez tego wirusa

04-06-2020

ballantinesKolejnym odmrozeniem gospodarki bedzie zezwolenie na przechodzenia na czerwonym swietle ;-) ale to po wyborach, na razie gawiedz emerycka jest … Czytaj całość

04-06-2020

tirwyjadą ludzie na weekend, ale jeść chcą, kto musi to dostarczyć, do miast i wsi

Rozwiń komentarze (8)