Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Dobry czas na walkę o podwyżkę. "Wzrost płac nie nadąża za kosztami życia"

- Podwyżka na poziomie inflacji jest nierealna, o tym mówią książki ekonomiczne. Zresztą widać, jak wzrost wynagrodzeń nie nadąża za kosztami życia w Polsce - powiedział w programie "Newsroom" WP Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service. – Ale podwyżki między 5-10 proc. wydają się w tej chwili realne. To nie zrekompensuje kosztów utrzymania, ale pracownik i pracodawca w tej trudnej rzeczywistości muszą się jakoś spotkać po środku i do tego namawiam. Biorąc pod uwagę płacę na rękę, to są całkiem przyzwoite kwoty i one potrafią polepszyć byt.
12
Podziel się:
KOMENTARZE
(12)
gad
rok temu
Dobrze było brać kasę pod stołem a składki odprowadzać od minimalnej i emerytura teraz niska tak było szkoda.
emeryt
rok temu
Pragne pokazac finanse przecietnego emeryta w Polsce. Mam zwapnione pluca po przebytej Gruzlicy, Mukowiscydoze 1-go stopnia i Astme oskrzelowa, Arytmie serca, Nadcisnienie zylne i tetnicze, Cukrzyce 2 st i musze brac zastrzyki insuliniy, Cholesterol 2,5 krotnie ponad norme, Kamice nerkowa, Osteroperoze, Niedowlad nerwowy prawej reki, Uszkodzone kregi kregoslupa uciskajace rdzen kregowy, Puchline wodna nog. Od roku jestem na emeryturze. Bez przerwy slysze od sasiadow i w prasie oraz w TV, dlaczego nie pomagam innym bo jestem ponoc zdrowy jak byk. Nie oczekuje zadnej pomocy. CHCE TYLKO JEDNEGO, ABY WRESZCIE NIKT JUZ ODE MNIE NIC NIE CHCIAL !! O tak sie w Polsce oblicza emeryture po 45 lat 4 m-cy 7 dni = 544 m-cy jako robotnik. Mnie obliczono emeryture i na przyslanej poczta decyzji z ZUS tak jest napisane : Decyzja o przyznaniu emerytury z dnia........ (Dz.U z...nr...poz...) poz I Podstawa prawna...... poz II. Wysokosc emerytury obliczona - 1876 zl. poz.III. Swiadczenie ograniczono do 100% wymiaru tj. do 1075,95 zl (dlaczego?). A pod spodem jakies paragrafy i pieprzenie w banie itd itp (nikt nic z tego nie wie). Pouczenie......(nie wiedziec po co) chyba na to aby zgnebic emeryta. Pieczatka i podpis. I jak tu zyc ? Moze mi to kto wytlumaczyc ?
JK.
rok temu
Stać cię było na dwie bułki teraz będziesz miał jedną. Spotkaliśmy się pośrodku.
Denis z Radom...
rok temu
Jak by brutto bylo dla nas netto nikt by nie plakał...
szarak
rok temu
Nauczyciele, policja, górnicy, urzędnicy ... mają swoje związki zawodowe i mogą walczyć o podwyżki, strajkować a ja pracując w prywatnej firmie mam minimalną krajową, żadnych przywilejów a jak mówię szefowi o podwyżce to On pokazuje mi gdzie są drzwi i mogę już nie wracać.