Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Dom bliżej cmentarza? Rząd chce zmienić przepisy

167
Podziel się:

Rząd chce poluzować zasady budowy w sąsiedztwie cmentarzy. Wolno będzie stawiać budynki nawet w odległości 35 m od murów cmentarnych - pisze prawo.pl.

Dom bliżej cmentarza? Rząd chce zmienić przepisy
Według rządowego projektu budynki wolno będzie stawiać nawet w odległości 35 m od murów cmentarnych (Pixabay, congerdesign)
bEKeJlrF

Jak czytamy, niepodłączone do sieci wodociągowej budynki mieszkalne czy użyteczności publicznej nie mogą powstawać w odległości mniejszej niż 150 m od cmentarza.

Odległość może być jednak zmniejszona do 50 m, jeżeli wspomniane budynki są podłączone do sieci wodociągowej.

Zobacz także: Przypadkowe odkrycie na Lubelszczyźnie. Właściciel nie spodziewał się, co ma pod podłogą domu
bEKeJlrH

Dom bliżej cmentarza? Rząd chce zmienić przepisy

Nowe przepisy pozwolą natomiast - pisze prawo.pl - "budować w odległości 35 m od murów cmentarnych pod warunkiem, że inwestycja będzie podłączona do sieci wodociągowej, a za murami znajdują się kolumbaria".

Propozycja nie do końca podoba się jednak samorządom. - Czekamy na opinię Głównego Inspektora Sanitarnego, jeżeli będzie wynikało z niej, że nie ma przeszkód, by budować bliżej niż 50 m, będziemy walczyć o zmniejszenie odległości - zapowiada.

bEKeJlrN

Inaczej sprawę widzi Piotr Jarzyński, partner w Kancelarii Prawnej Jarzyński & Wspólnicy. - Uważam, że dalsze zmniejszanie odległości pomiędzy cmentarzem a zabudową byłoby nieuzasadnione biorąc pod uwagę zagrożenie bezpieczeństwa sanitarnego i negatywne oddziaływanie cmentarzy na otoczenie. Nie mogę sobie także wyobrazić, aby większość ludzi chciała zamieszkać w odległości np. kilkunastu metrów od cmentarza – podkreśla.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKeJlsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(167)
Arnie
5 dni temu
Szaleństwo. Obecnie większość pochówków nie jest ziemna, a do murowanych grobowców. Za parę lat każdy kolejny pochówek na starszych cmentarzach, będzie oznaczał konieczność wyciągnięcia starej trumny i wywiezienia do kremacji (opróżnienia nieopłacanego grobowca). Mieszkać w pobliżu z widokiem na cmentarz może być strasznie. Z drugiej strony to najbardziej spokojne i najmniej dokuczliwe sąsiedztwo:)
Ktoś
1 tyg. temu
Po co budować dom? Nie lepiej zamieszkać na cmentarzu...
Klasyk
1 tyg. temu
A później mieszkańcy będą się skarżyć na dym i swad ze świeczek i zakażą ich palenia, tylko elektryczne świecidełka
bEKeJlsj
Kobieta przys...
1 tyg. temu
No i co z tego. Co to komu przeszkadza? Bo chyba nie macie na tyle na...w głowach, że boicie się mieszkać przy cmentarzu.
Jakis taki.
1 tyg. temu
zaczac chowac na stojaco. Wiecej sie zmiesci.
...
Następna strona