Donald Trump o Kanadzie: Powinna być stanem USA

Donald Trump w rozmowie z Fox News stwierdził, że Kanada powinna zostać 51. stanem USA, ponieważ – jego zdaniem – całkowicie polega na USA. To kolejny raz, gdy wyraził taką opinię.

Trump ponownie stwierdził, że Kanada powinna być stanem USATrump ponownie stwierdził, że Kanada powinna być stanem USA
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2025 Getty Images
Michał Wąsowski

W piątek Trump poinformował o zerwaniu negocjacji handlowych z Kanadą. Powodem była decyzja kanadyjskiego rządu o wprowadzeniu podatku od usług cyfrowych. Prezydent zapowiedział, że wkrótce ogłosi nowe cła na towary z Kanady.

Trump znowu chce, by Kanada była stanem USA

Trump w rozmowie z Fox News powiedział, że "Kanada to bardzo trudny partner". - Kocham Kanadę. Szczerze mówiąc, Kanada powinna być 51. stanem, bo całkowicie zależy od USA. My nie jesteśmy zależni od Kanady - stwierdził. To kolejny raz, gdy wyraził taką opinię - wcześniej zrobił to, stosując te same argumenty, w lutym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z małej wsi do wielkiego biznesu - historia Rafała Brzoski w Biznes Klasie

Prezydent USA zaznaczył, że negocjacje handlowe nie zostaną wznowione, dopóki Kanada nie wycofa się z części podatków. Wcześniej premier Kanady Mark Carney w CNN stwierdził, że Trump nie planuje aneksji Kanady.

W tym samym wywiadzie Trump ujawnił, że znalazł kupca na TikToka. „Najpewniej będę potrzebował zgody Chin i myślę, że prezydent Xi najprawdopodobniej to zrobi. Poinformuję za około dwa tygodnie, kto to jest. To grupa bardzo bogatych ludzi” – powiedział.

Trump odniósł się także do ataku na irański obiekt nuklearny Fordo, podkreślając, że Teheran nie wywiózł wzbogaconego uranu. Zapowiedział ściganie osób odpowiedzialnych za wyciek informacji wywiadowczych do mediów.

Wybrane dla Ciebie