Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Dotacje i pożyczki na "czyste powietrze". Pełnomocnik premiera: "Stała się rzecz bardzo dobra"

- Stała się rzecz bardzo dobra dla właścicieli i współwłaścicieli domów - weszła w życie ulga podatkowa, która ma za cel walkę ze smogiem i umożliwienie inwestycji w instalacje Odnawialnych Źródeł Energii - wyjaśnia w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu "Czyste powietrze". Program przewiduje 61 mld zł dotacji i 42 mld zł wsparcia w programach pożyczkowych. - Polacy będą mogli sobie odliczyć na fotowoltaikę, pompy ciepła, termomodernizację domów – wylicza ekspert.

32
Podziel się:
KOMENTARZE
(32)
Hini
5 lata temu
Powiewm wam jaka to dotacja wpierw trzeba wyłożyć własną kasę a potem oni oddają. Czyli jak ktoś niema kasy to nieskorzysta
Anna
5 lata temu
Mylne odczucia PIS nie dba o Polaków . PIS dba o swoje interesy , co zrobić aby rządzić wiecznie i bez lęku ,że się tą władze straci. Po odejsciu obecnie rzadzących wielu ludzi zmieni zdanie , ukaze się brak kompetencji , nepotyzm i etc.
Smiechnasali
5 lata temu
Byłem pytałem, na nowe domy jest tylko do końca roku. Śmiech na sali, walczy się tak że smogiem że jedynie przez rok czasu. A dotacja jest taka, że jak masz minimalna na umowie to należy się tylko 30 procent.
Szalo
5 lata temu
No nic maja 100mld zl to mozna pozywac Panstwo za smog, obywatele lepiej te pieniadze wykorzystaja....
Peter
5 lata temu
Te pieniądze są dla banków i inych instytucji. Dofinansowanie kredytu polega na zastosowaniu tajnej klauzuli pomiędzy bankiem a wykonawca w której jest mowa o tym jaka jest prowizja płacona dla banku przez wykonawcę. W efekcie wykonawca o te prowizję podwyższa cenę instalacji i przenosi cały koszt na klienta. Proste do sprawdzenia. Poproś o wycenę instalacji fotovoltaicznej mówiąc , .ze płacisz gotówka a potem zmień zdanie na kredyt. Kolega ma taka umowę i ja tez kiedyś miałem na pośrednictwo kredytów na termomodernizację. Nikt o tym nie mówi bo kary umowne są dotkliwe
...
Następna strona