Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|

DPS założony przez ks. Dymera. Zarządca chce kontroli, choć zapowiedział ją już wojewoda

14
Podziel się:

W reakcji na artykuł opublikowany w money.pl o praktykach, do jakich dochodziło w DPS-ie założonym przez ks. Andrzeja Dymera, zarządzający nim Instytut Medyczny ze Szczecina 3 marca zwrócił się o kontrolę do wojewody zachodniopomorskiego. Jednak sam wojewoda zapowiedział przeprowadzenie kontroli już dzień wcześniej.

DPS założony przez ks. Dymera. Zarządca chce kontroli, choć zapowiedział ją już wojewoda
DPS założony przez ks. Andrzeja Dymera. Zarządzający nim Instytut zwraca się o kontrolę... dzień po ogłoszeniu zamiaru przeprowadzenia kontroli. (WP, Mateusz Madejski)

"Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie oświadcza, iż w dniu 3 marca 2021 roku zwrócił się do Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Zbigniewa Boguckiego z wnioskiem o niezwłoczne przeprowadzenie kontroli doraźnej w Domu Pomocy Społecznej Świętej Rodziny w Szczecinie" - czytamy na stronie internetowej instytutu.

Rzecz w tym, że przeprowadzenie "kompleksowej kontroli" w szczecińskiej placówce wojewoda zachodniopomorski już zapowiedział. Zrobił to dokładnie 2 marca - dzień przed tym wnioskiem.

W praktyce oznacza to więc, że wniosek Instytutu Medycznego niczego nie zmienia. Instytucja zarządzająca DPS-em Świętej Rodziny zwróciła się o coś, co wojewoda Zbigniew Bogucki ogłosił już wcześniej.

Cała sprawa jest pokłosiem publikacji dziennikarza money.pl Mateusza Madejskiego. W materiale pt. "'Alcatraz'. Tak rodziny podopiecznych mówią o placówce ks. Andrzeja Dymera" przedstawił on historie czterech rodzin, których bliscy byli podopiecznymi szczecińskiego DPS-u. Opowiedziały one o fatalnych warunkach, w jakich żyli podopieczni.

Zobacz także: Tomasz Terlikowski nie przebierał w słowach. "To plucie Chrystusowi w twarz"

Instytut Medyczny nadal nie odpowiedział w tej spawie na pytania dziennikarza money.pl. Instytucja wydała tylko oświadczenie, którego pełną treść publikujemy na końcu artykułu. Zarządzająca Instytutem Medycznym kuria także odmówiła rozmowy.

Miasto Szczecin oraz biuro prasowe wojewody wspólnie tłumaczyły, że do urzędów nie dochodziły żadne sygnały o warunkach panujących w DPS-ie. Szczeciński UM przyznał, że zmieniło się to dopiero po publikacji money.pl.

Pełna treść oświadczenia Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Plotki
rok temu
Może być tak skontrolować wszystkie takie placówki których założycielem są archigiecezje i wyniki opublikować. Niech będzie wreszcie koniec plotkom.
Marian
rok temu
Nazwa to zmyłka, DPS to nie domy, nie pomocy, ana sto procent, nie społecznej, ale świetnie prosperujący biznes.
ZK590
rok temu
Gdzie do tej pory byli ci, którzy z takim animuszem teraz kontrolują? Na jaką kwotę był ustalony kontrakt z lekarzem, który '"opiekował" się tymi nieszczęśnikami ?
Alabezkota
rok temu
Kościół dawno poniżył Boga swoją niewiarą i podłym życiem.Nie ma ojców Mateuszów a szkoda.nigdy nie słyszałam o takim burdelu u ojców Kapucynów.
Alabezkota
rok temu
Teraz kontrola? Jak już wszystko poukrywali i będą głupa rżnąć.Personel na bruk.Wtedy byłaby sprawiedliwość.I czas zająć się tym lekarzem który miał obowiązek i brał kasę za opiekę