Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

DPS założony przez ks. Dymera. Zarządca chce kontroli, choć zapowiedział ją już wojewoda

14
Podziel się

W reakcji na artykuł opublikowany w money.pl o praktykach, do jakich dochodziło w DPS-ie założonym przez ks. Andrzeja Dymera, zarządzający nim Instytut Medyczny ze Szczecina 3 marca zwrócił się o kontrolę do wojewody zachodniopomorskiego. Jednak sam wojewoda zapowiedział przeprowadzenie kontroli już dzień wcześniej.

DPS założony przez ks. Dymera. Zarządca chce kontroli, choć zapowiedział ją już wojewoda
DPS założony przez ks. Andrzeja Dymera. Zarządzający nim Instytut zwraca się o kontrolę... dzień po ogłoszeniu zamiaru przeprowadzenia kontroli. (WP, Mateusz Madejski)
bDSDCXmd

"Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie oświadcza, iż w dniu 3 marca 2021 roku zwrócił się do Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Zbigniewa Boguckiego z wnioskiem o niezwłoczne przeprowadzenie kontroli doraźnej w Domu Pomocy Społecznej Świętej Rodziny w Szczecinie" - czytamy na stronie internetowej instytutu.

Rzecz w tym, że przeprowadzenie "kompleksowej kontroli" w szczecińskiej placówce wojewoda zachodniopomorski już zapowiedział. Zrobił to dokładnie 2 marca - dzień przed tym wnioskiem.

bDSDCXmf

W praktyce oznacza to więc, że wniosek Instytutu Medycznego niczego nie zmienia. Instytucja zarządzająca DPS-em Świętej Rodziny zwróciła się o coś, co wojewoda Zbigniew Bogucki ogłosił już wcześniej.

Cała sprawa jest pokłosiem publikacji dziennikarza money.pl Mateusza Madejskiego. W materiale pt. "'Alcatraz'. Tak rodziny podopiecznych mówią o placówce ks. Andrzeja Dymera" przedstawił on historie czterech rodzin, których bliscy byli podopiecznymi szczecińskiego DPS-u. Opowiedziały one o fatalnych warunkach, w jakich żyli podopieczni.

Zobacz także: Tomasz Terlikowski nie przebierał w słowach. "To plucie Chrystusowi w twarz"

Instytut Medyczny nadal nie odpowiedział w tej spawie na pytania dziennikarza money.pl. Instytucja wydała tylko oświadczenie, którego pełną treść publikujemy na końcu artykułu. Zarządzająca Instytutem Medycznym kuria także odmówiła rozmowy.

bDSDCXml

Miasto Szczecin oraz biuro prasowe wojewody wspólnie tłumaczyły, że do urzędów nie dochodziły żadne sygnały o warunkach panujących w DPS-ie. Szczeciński UM przyznał, że zmieniło się to dopiero po publikacji money.pl.

Pełna treść oświadczenia Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDCXmG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
JóziÓ
miesiąc temu
aa gdzie byli ci wszyscy, rządni kontroli, do tej pory? Dopiero jak Dymer, naaagle zmarł na nagłą chorobę, po aferze pedofilskiej, wszyscy chcą pokazać swoją troskę ?Na pokaz? ze strachu? Boo raczej nie z przyzwoitości chrześcijańskiej, ponieważ te przysłoniła chciwość i obłuda!
amen dla
miesiąc temu
Tylko osoba bardzo naiwna może dawać wiarę w to że kościelni właściciele w czymś i komuś pomogą. Zapomnij nigdy tego nie odczujesz jak nie wyciągną to i nie dadzą. Jestem ciekaw skąd kler ma tyle majątku skoro tam nikt nie splamił sobie rąk jakąkolwiek pracą. Połacie ziemi, czy maja akty notarialne?
asd
miesiąc temu
Gdzieś pisało,że w umowie nie było mowy o kontroli, bo kościół się na to nie zgodził.
bDSDCXmH
ale
miesiąc temu
Jedni drugich warci, jak ich zmuszą to wtedy działają a inaczej to rączka w rączkę z kościołem i za bezcen oddają im wszystko
🐯🐯🐯🐯♨️⚡🔥...
miesiąc temu
Niestety, ale religia katolicka = cierpienie, ona niczego nie uczy. Nie uczy jak mozna zapobiec cierpieniu, nie chce by człowiek człowiekowi równym był. Chce hierarchii, a nie równości . Kościół nigdy nie pomaga, nie wpółczuje, tylko modli się ostatecznie , a ulecza ciepienie przez śmierć gdy dusze idą do nieba. Jak ludzie mogą być naiwni w XXI wieku? Ale ten ślepy będzie wiecznie, kto nie zaznał rozsądku. A swoją drogą to ten dymer to bie huśtnął się kiedyś ma tygrysie?