Trwa ładowanie...
bDTWqvOt

Notowania

Dps – Wszystkie wiadomości

2
10.04.2021 7:49

KONTROLA
 / 
Burza wokół DPS-u założonego przez ks. Dymera. Rodziny ciągle czują się "ignorowane i lekceważone"

"Alcatraz" - tak rodziny podopiecznych szczecińskiego DPS-u określały placówkę założoną przez ks. Dymera. Wojewoda wszczął kontrolę i zapewnia, że ta ciągle trwa. Od rodzin słyszymy jednak inną wersję. - Nie traktuje się nas poważnie - mówią.

14
05.03.2021 19:40

OŚWIADCZENIE
 / 
DPS założony przez ks. Dymera. Zarządca chce kontroli, choć zapowiedział ją już wojewoda

W reakcji na artykuł opublikowany w money.pl o praktykach, do jakich dochodziło w DPS-ie założonym przez ks. Andrzeja Dymera, zarządzający nim Instytut Medyczny ze Szczecina 3 marca zwrócił się o kontrolę do wojewody zachodniopomorskiego. Jednak sam wojewoda zapowiedział przeprowadzenie kontroli już dzień wcześniej.

12
02.03.2021 20:35

LEWICA
 / 
Pensje w DPS-ach "żenująco niskie". Lewica chce podwyżek

Posłowie Lewicy zaprezentowali projekt ustawy, która ma dać pracownikom domów pomocy społecznej 15 proc. podwyżki. - Pensje pracowników DPS-ów są żenująco niskie, tą ustawą sprawdzamy wrażliwość społeczną prawicy - powiedziała posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska.

103
02.03.2021 16:11

DPS
 / 
DPS założony przez ks. Dymera. Po artykule money.pl wojewoda zapowiada kontrolę

Problemy z kadrą, higieną i ograniczanie kontaktu z bliskimi - między innymi to zarzucają placówce założonej przez ks. Dymera rodziny byłych podopiecznych szczecińskiego DPS-u. Po tekście money.pl zapadła decyzja o "kompleksowej kontroli w jednostce".

1.3K
02.03.2021 6:02

ANDRZEJ DYMER
 / 
"Alcatraz". Tak rodziny podopiecznych mówią o placówce ks. Andrzeja Dymera

- Kąpiel miał może raz w tygodniu, paznokcie nieobcięte, zęby nieumyte - opowiada córka podopiecznego DPS-u założonego przez ks. Dymera, do której dotarł dziennikarz money.pl. - Szczęście mieli ci, którzy mogli się poruszać - dodają inne rodziny. Szczecińska kuria nie odpowiada na zarzuty. Dziennikarskie śledztwo ujawnia wstrząsające historie podopiecznych ks. Dymera, człowieka oskarżonego o pedofilię.

bDTWqvOv
45
13.10.2020 16:35

WIADOMOŚCI
 / 
Koronawirus szaleje, a w DPS-ach bez zmian. "Sytuacja może być nie do opanowania"

Pod koniec kwietnia w Sejmie pojawił się projekt rozporządzenia wprowadzający obowiązkowe i regularne testy na COVID dla pracowników DPS-ów. Do dziś jednak nie weszło ono w życie. Resort rodziny tłumaczy teraz, że nie ma dowodów na to, że testy ograniczają zagrożenie dla podopiecznych.

5
29.06.2020 7:10

PANDEMIA
 / 
DPS-y dostaną zastrzyk gotówki. 327 mln zł na walkę ze pandemią

Samorządy dostaną pieniądze z budżetu państwa na dodatki dla pracowników DPS i zakup testów na covid-19. Łącznie do wszystkich DPS-ów trafi 327 mln zł.

8
22.04.2020 9:42

NIK
 / 
Koronawirus. NIK: państwo miało pozorny nadzór nad placówkami świadczącymi opiekę całodobową

W swoim najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli nie zostawia suchej nitki na organach państwa. Kontrolerzy piszą o zaniedbaniach ze strony wojewodów i nieprecyzyjnych przepisach, które doprowadziły do tego, że niektóre placówki działały bez zezwolenia nawet 18 lat.

106
20.04.2020 14:36

OPIEKA
 / 
Trudna sytuacja w DPS-ach. Personel uciekł, minister komentuje

Sytuacja w DPS-ach jest dramatyczna. Sytuacja wymknęła się spod kontroli władzy? - Przede wszystkim DPS-y, ZOL-e, jak i hospicja to miejsca, w których są najsłabsi, więc wymagają szczególnej obserwacji ze strony państwa, aczkolwiek są to podmioty prowadzone przez samorządy. Wszędzie, gdzie samorząd potrzebuje wsparcia, państwo wspiera za pomocą wojewodów, jako przedstawicieli rządu w terenie - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. - Sprawa nie jest prosta. Nie wszystkie osoby da się przenieść do szpitala. Są to ważne przypadki i gwarantuję, że wojewodowie, jako przedstawiciele rządu w terenie, reagują na apele samorządów i ich potrzeby - dodał.

bDTWqvOB
485
20.04.2020 13:31

WIADOMOŚCI
 / 
Koronawirus w 24 DPS w Polsce. Rząd daje 20 mln zł na pomoc i pozwala użyć 1 mld zł z unijnej kasy

- Wspieramy samorządy w opanowaniu sytuacji w domach pomocy społecznej. Wspieramy instytucje finansowo i zaopatrujemy w środki higieny. Przeznaczyliśmy dodatkowe 20 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na dofinansowanie bieżącej działalności DPS - mówi minister rodziny Marlena Maląg.