Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

DPS założony przez ks. Dymera. Po artykule money.pl wojewoda zapowiada kontrolę

103
Podziel się

Problemy z kadrą, higieną i ograniczanie kontaktu z bliskimi - między innymi to zarzucają placówce założonej przez ks. Dymera rodziny byłych podopiecznych szczecińskiego DPS-u. Po tekście money.pl zapadła decyzja o "kompleksowej kontroli w jednostce".

DPS założony przez ks. Dymera. Po artykule money.pl wojewoda zapowiada kontrolę
Rodziny byłych podopiecznych mówią o wielu problemach w tej placówce (WP, Mateusz Madejski)
bDTrKaxx

Teraz wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zapowiada "kompleksową kontrolę"w tym miejscu.

Biuro prasowe wojewody podkreśla, że do urzędu nie trafiały dotychczas żadne skargi na prowadzony przez Instytut Medyczny obiekt. Po tekście money.pl zapadła jednak decyzja o przyjrzeniu się działalności DPS-u.

bDTrKaxz
Zobacz także: "Szokujące wyniki z Łodzi". Ksiądz wzburzony informacją ze szkół

Również do Urzędu Miasta w Szczecinie w latach 2015-2020 miały nie trafiać żadne skargi. Zmieniło się to dopiero ostatnio.

- W tym tygodniu wpłynęło zawiadomienie od rodzin mieszkańców, którzy są głęboko zaniepokojeni sytuacją w placówce - mówi money.pl rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Miasto zapowiedziało zwrócenie się do odpowiednich organów w tej sprawie.

bDTrKaxF

Miasto kontrolować nie może

Sam Urząd Miasta jednak zapewnia, że sam DPS-u kontrolować nie może, bo jak twierdzi, nie ma takich uprawnień.

- W 2015 r. w trakcie negocjacji porozumienia określającego zasady kierowania mieszkańców Szczecina do DPS prowadzonego przez Instytut Medyczny. Miasto chciało, aby w dokumencie zawrzeć uprawnienia do kontrolowania placówki. Instytut nie przystał na te warunki, wskazując brak podstawy prawnej dla takiego zapisu - mówi nam rzecznik szczecińskiego MOPR.

- Kąpiel miał może raz w tygodniu, paznokcie nieobcięte, zęby nieumyte - opowiada córka podopiecznego DPS-u założonego przez ks. Dymera. Rodziny podopiecznych placówki opowiadały też o problemach z rehabilitantami czy lekarzami.

bDTrKaxG

Instytut Medyczny ciągle nie odpowiedział na nasze pytania, na rozmowę nie zgodziła się też szczecińska kuria, która instytutem zarządza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrKaya
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(103)
kaja
2 miesiące temu
każdy weidział, ale dopiero jak media napisaly to kontrole? I tam będziecie mieli z pisowskimi mediami, nikt nie będzie pisał, nie będzie żadnych kontroli
Polak
2 miesiące temu
NIe piszczcie bzdur, ze będzie tam jakaś kontrola. Miasto w osobie prezydenta mizdrzącego się do kościólkowych, sprzedało kościołowi obiekt o wartości 20 mln za 20 tysięcy złotych. Teraz jak wszystko co złapie w swoje czarne łapy kościól może podlegac tylko kontroli Watykanu, więc wojewoda może sobie pomarzyć,że zrobi tam jakąs kontrolę,albo niech poczyta przepisy. Polska to już upadły kraj
abnormal
2 miesiące temu
Brednie jakieś. Kontrolowane z automatu powinne być wszystkie ośrodki opieki a nie te, co tatusia nie przyjęły.
bDTrKayb
Polak, katoli...
2 miesiące temu
Kościół w Polsce i jego placówki to jeden wielki burdel.
to tyle
2 miesiące temu
Kuria... i wszytko jasne. Państwo w państwie. Tych kontrolować nie można wcale. Czas z tym skończyć.
...
Następna strona