Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Kijek
Łukasz Kijek
|

Drastyczna obniżka stóp procentowych. Członek RPP: po tej propozycji zapadła cisza

- Decyzja o tak dużym cięciu stóp procentowych była szokująca dla wszystkim - powiedział Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej. – Nie było takiej osoby, która na dzień przed posiedzeniem mówiła, że dojdzie do takiej obniżki. Widzimy już skutki. One nie są takie, jakie sądzono, że będą. Złoty traci. W ciągu ostatnich dwóch dni jego wartość spadła o 16 gr. To jest taki najlepszy test, mówiący o tym, że ta decyzja była szokująca, nieprzewidziana dla rynku. Na posiedzeniu zapadła cisza po tej propozycji o cięciu – dodał ekspert.
KOMENTARZE
(78)
RPP PZPR
3 miesiące temu
Ludwiku Kotecki to trzeba było nie siedzieć cicho tylko się odezwać! Może zamiast obniżać podnieśliby stopy procentowe do 10pkt i wtedy pewnie wszyscy byliby zadowoleni.
Jaszczombgołę...
3 miesiące temu
Oto niszczyciel złotego.
BoBO
3 miesiące temu
To, że pan prezydent Duda sympatyzuje z PiS nie jest dla nikogo tajemnicą, ale doprowadzenie przez PiS finansów państwa na skraju katastrofy oraz drastyczny upadek złotówki powinno u pana prezydenta spowodować przynajmniej refleksję - czy dobrze postąpiłem powołując glapińskiego na drugą kadencję. Brak reakcji ze strony pana prezydenta świadczyć może, że popiera politykę kaczyńskiego i glapińskiego w całej rozciągłości. Dotychczas byłem przeciwny jakimkolwiek zmianom w Konstytucji. Obecnie zastanawiam się czy wprowadzenie do niej poprawki o instytucji usunięcia prezydenta z urzędu za działania wrogie wobec Polski i Polaków lub za zaniechanie działań chroniących państwo przed nieodpowiedzialnymi rządami. Państwo polskie jest w wielu dziedzinach sparaliżowane - szczególnie w zakresie działania sądownictwa (TK, SN, KRS, sądy, prokuratura. Zapowiadane przez władze PiS dalsze reformowania sądów powinno budzić niepokój szczególnie u osób odpowiedzialnych za przestrzeganie praworządności.
ktos
3 miesiące temu
Polska zniszczy siebie samą, gdy decyzję podejmuje jedna osoba, której zależy tylko na rządzeniu.
Samuel O.
3 miesiące temu
Panie Ludwiku Kotecki członku Rady Polityki Pieniężnej czy ta obniżka jest najbardziej szokująca dla tych co spłacają kredyty?
...
Następna strona