Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|

"Droga Czerwona". Planują wielką inwestycję drogową

9
Podziel się:

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad spotkali się z prezesem zarządu Portu Gdynia, wiceprezydentem Gdyni oraz wiceprezesem CPK. Rozmawiano na temat "Drogi Czerwonej". Nowa trasa ma połączyć w przyszłości istniejącą sieć dróg szybkiego ruchu z rozwijającym się portem w Gdyni.

"Droga Czerwona". Planują wielką inwestycję drogową
"Droga Czerwona" ma połączyć w przyszłości istniejącą sieć dróg szybkiego ruchu z rozwijającym się portem w Gdyni (Licencjodawca, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Perspektywa rozbudowy portu w Gdyni w obliczu wyzwań związanych z transportem zboża i rosnącego popytu na transport drogą morską wpisuje się w plany dotyczące "Drogi Czerwonej". Zgodnie z podpisaną umową, prace przygotowawcze trwają - informuje GDDKiA.

"Droga czerwona" - najważniejsze założenia

Zgodnie z założeniami Droga Czerwona zapewni bezpośrednie połączenie Portu Gdynia z siecią dróg krajowych, w tym z trasą ekspresową S6.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 24.05 Program Money.pl | Jest praca dla mechaników lotniczych

Nowy dwujezdniowy odcinek poprowadzi od Portu Gdynia do węzła Gdynia Chylonia w miejscu skrzyżowania ul. Morskiej z obwodnicą Trójmiasta.

- Istniejąca Trasa Kwiatkowskiego ma ograniczenia nośności i nie zapewnia dobrego połączenia dla ruchu ciężkiego z portem. Droga Czerwona takich ograniczeń nie będzie miała, poprawi dostępność do portu od strony lądu i zwiększy jego możliwości przeładunkowe i rozwojowe - informuje GDDKiA.

Droga Czerwona powstanie w standardzie wymaganym dla drogowej sieci TEN-T. Przewidziana została jako droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego), a z pozostałą siecią będzie skomunikowana poprzez pięć węzłów drogowych.

Inwestycja składać się będzie z trzech odcinków o łącznej długości ok. 9 km.

W październiku ubiegłego roku podpisano umowę na sporządzenie dokumentacji projektowej w ramach prac przygotowawczych. Projektantem są Mosty Katowice, które za sporządzenie dokumentacji otrzymają nieco pond 8 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Egon
2 miesiące temu
Droga ta zacznie być budowana po wybudowaniu elektrowni atomowej. Powstały już: przekop mierzei wiślanej,tunelu w Świnoujściu,autostrady,obwodnicę, zaplanowane i wybudowane a tu nie wykonano nic przez tyle lat.Caly czas wkopuja łopaty tylko nie wiedzą gdzie.
Paco
4 miesiące temu
Ta droga jest niezwykle potrzebna i to pilnie. Przeniesiono terminal promowy do centrum miasta i z pompą otwarto tylko o drogach dojazdowych zapomniano. Teraz jak wyjadą ciężarówki z promu i dołączą do tych z terminala zbożowego to na odcinku 1500m jest kilkadziesiąt ciężarówek i po drodze mają 4 skrzyżowania ze światłami. Resztę sobie wyobraźcie. Teraz wiecie dlaszego w Gdyni najwięcej w Polsce się przeklina.
g29
4 miesiące temu
Mam pytanie do pana ministra oraz GDDKiA. Kiedy w końcu zostanie wybudowana wschodnia część obwodnicy Warszawy, panie pseudo ministrze 8 lat pan już jest na stanowisku obiecywał pan złote góry to po prostu pytam kiedy pan i pana rząd wraz z administracją którą zrządzacie rozwiąże ten problem !!! To jest jakiś kosmiczny koszmar osiem lat i nic po prostu nic zero, gratuluję dzielnej walki o nie zrobienie niczego w tej kwestii.
Ursus
4 miesiące temu
Pilnie do wyremontowania jest też Czerwona Droga na Ursusie w Warszawie. Tą drogę trzeba polnie wyremontować na całej długości tj zarówno Czerwona Droga jak i skrzyżowanie na ul. Gierdziejewskiego, kończąc na Posagu 7 Panien.
Kolej
4 miesiące temu
Zboże wozić ciężarówkami??? Nie lepiej koleją? Jeden maszynista robi robotę 50 kierowców