Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Drugi lockdown w Polsce? Wiceminister finansów nie wyklucza takiego scenariusza

871
Podziel się

Wiceminister finansów Piotr Patkowski przyznał w wywiadzie dla RMF FM, że "wielkie zamykanie gospodarki jesienią może powrócić".

Drugi lockdown w Polsce? Wiceminister finansów nie wyklucza takiego scenariusza
Wiceminister nie wyklucza kolejnego mrożenia gospodarki. (East News, Piotr Molecki)
bDzERnYR

Wysokie statystyki zakażonych w Polsce każą się zastanowić, na ile możliwy jest powrót do czegoś, co już w naszym kraju obserwowaliśmy. Chodzi o pełne zamrożenie gospodarki jak w marcu czy kwietniu.

- Nie możemy w 100 proc. wykluczyć drugiego lockdownu na takim samym poziomie jak wiosną - przyznał w rozmowie z RMF FM Piotr Patkowski. Jednak dla wiceministra finansów bardziej prawdopodobny jest inny, bardziej optymistyczny scenariusz.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa do końca 2020 roku. WHO śledzi postępy ponad 170 firm
bDzERnYT

Jak to określił, nie będzie to totalny lockdown, ale punktowe wyłączanie sektorów gospodarki. Jakby to mogło wyglądać w praktyce?

Jak wyjaśnił wiceminister, możliwe, że przy dalszym utrzymywaniu się wysokiej liczby zakażeń tylko w określonych regionach, dojdzie do zamykania kin, restauracji, barów i teatrów.

Wszystko ma być jednak powiązane ze statystykami zachorowań. Przypomnijmy, według piątkowego komunikatu resortu zdrowia 903 nowe zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (168), małopolskiego (156), mazowieckiego (146), pomorskiego (89), wielkopolskiego (77), łódzkiego (49), podkarpackiego (46), kujawsko-pomorskiego (31), dolnośląskiego (30), warmińsko-mazurskiego (30), opolskiego (25), świętokrzyskiego (22), lubelskiego (21), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (6) i lubuskiego (1).

bDzERnYZ

"Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem" - przekazuje resort. Większość osób miała choroby współistniejące.

Wypowiedź Pytkowskiego nie jest pierwszą, w której pojawia się koncepcja małych lockdownów. Jak pisaliśmy, eksperci spodziewają się jesiennej "drugiej fali" koronawirusa. Wtedy zamiast wielkiego lockdownu lepsze będą lockdowny powiatowe.

Wielki lockdown już nie musi być potrzebny, bo zdaniem epidemiologa Pawła Grzesiowskiego z koronawirusem już po prostu potrafimy walczyć zdecydowanie lepiej niż na początku roku.

bDzERnZa

– Pamiętajmy, jak wiele dają nam maseczki, ale też regularne mycie rąk czy dystansowanie społeczne. To wszystko pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa o 80 proc. A to nasz wielki sukces, że nauczyliśmy się żyć z wirusem. Korzystajmy z tego - apeluje ekspert.

bDzERnZu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(871)
Greg
5 miesięcy temu
A może by tak dziecko twoją pensję zamrozić ?
10$
5 miesięcy temu
przeczytał 3 książki ekonomiczne a uznali PISowcy że ma wiedzę ale jest tak chłopiec na posyłki i robi mówi co mu karzą boże miej w opiece finanse państwa przy takich "geniuszach finansowych"
jakub
5 miesięcy temu
ludzie gdzie my żyjemy. Chłopiec z gimnazjum ministrem finansów? w dodatku powtarza te głupoty, które mu każą mówić....czy to sen czy to jawa?
bDzERnZv
anty
5 miesięcy temu
a cóż to za wymoczek ?!?!?! takie wynalazki decydują o losie tego kraju ?!?!?! ja pier.... !!!
brak slow
5 miesięcy temu
Po pierwsze ten koles najpierw niech skonczy przedszkole, a po drugie nikt juz sie nie da zamknac ludzie traca interesy i dorobek całego życia....
...
Następna strona