Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Wraca sprawa "dwóch wież". Śpiewak: to pokazuje patologię w Warszawie

Prokuratura zajmie się sprawą "dwóch wież", deweloperskiego biznesu spółki Srebrna, w który zaangażował się Jarosław Kaczyński. Inwestycja za 1,3 mld złotych nigdy nie wystartowała, a prezes PiS został oskarżony o oszustwo przez austriackiego biznesmena. - To kolejna patologia na rynku warszawskim - powiedział w programie „Newsroom” WP Jan Śpiewak, aktywista miejski z fundacji Bezpieczna Polska. - W centrum powstają wieżowce, jest dość ciasno, a nawet nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Jak to jest możliwe, że urzędnicy wydają decyzje według swego widzimisię? Tu wydajemy zgodę na budowę wieżowca, ale już 25 m dalej takiej zgody nie ma. Ja się pytam, kto decyduje o tym, gdzie buduje się wieżowce? To jest kwestia merytoryczna, czy chodzi o korupcję? Sytuacja z dwoma wieżami pokazuje, jak bardzo dzikim rynkiem nieruchomościowym jest Warszawa. Decyzje o pozwoleniu na budowę są polityczne. Ja już nie mówię o tym, jak to się stało, że PiS wszedł w...
rozwiń
KOMENTARZE
(56)
Kazimierz Wóy...
wczoraj
Panie Spiewk. jak Pan nie rozumiesz to nie pisz. Pański system ogólnikowych podejrzeń niczemu nie służy. Z pewnością rynek nieruchomości jest pełen nieprawidłowości i przekrętów, ale to trzeba w konkretach opisywać a nie tak jak Pan rzucać podejrzenia na wszystkich i wszystko. Sprawa dotyczy dwóch wież Kaczyńśkiego - jeśli Pan o tym coś konkretnie wiesz to napisz a jeśli nie to nie opowiadaj okrągłych bajeczek, które brzmią jak rozmydlanie sprawy.
Artur
1 tyg. temu
Planu nie ma bo ma nie być
tomaszdyg
1 tyg. temu
Zapewne wrócił pomysł polskiego oligarchy dr J.K. i rządzącego wtedy SLD, "opchnięcia" Lotosu Rosjanom. Tam wtedy też był pośrednik maskujący wschodni kierunek, były spotkania z nijakim Ałganowem. Przypominam, to słynna afera, w którą nie dał się wkręcić, ujawniając plany minister Kaczmarek.
Fredi
1 tyg. temu
Kiedy wykopki na Wawelu?
violonczela
1 tyg. temu
Najwięcej ma do powiedzenia koleś, którego niczym Kamińskiego i Wąsika ułaskawił Pan Pióro. teraz trzeba spłacać trybuty PIS-owi.
...
Następna strona