Notowania

Działka Morawieckiego bez zgody Watykanu

Przy sprzedaży Mateuszowi Morawieckiemu i jego żonie parafialnych działek mogło dojść do złamania prawa kościelnego. Jako że cena kupionej w 2002 r. działki miała zostać wielokrotnie zaniżona, do dokonania transakcji nie potrzeba było zgody Watykanu. W akcie notarialnym znajduje się wzmianka, że nie ma przeszkód do zawarcia umowy – donosi "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
"Gazeta Wyborcza": Morawiecki uwłaszczył się na gruntach kościelnych (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

Przypomnijmy: "Gazeta Wyborcza" napisała w poniedziałek, że obecny premier jeszcze jako członek zarządu banku BZ WBK w 2002 roku kupił od Kościoła działkę we Wrocławiu znacznie poniżej jej realnej wartości. Dziennik wskazał też, że po działce nie ma śladu w oświadczeniach majątkowych premiera, a tłumaczenia Morawieckiego są nieścisłe.

Według dziennika, zgodnie z ówczesnymi szacunkami biegłej warta była 4 mln zł, ale w 2002 r. Kościół sprzedał ją Mateuszowi Morawieckiemu za 700 tys. zł. Dziś jej wartość szacuje na 70 mln zł.

Obejrzyj: Burza po publikacji książki o Morawieckim. Doszło do złamania kodeksu etyki?

Co na to Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu? - "GW" po raz kolejny łamie podstawowe standardy dziennikarskiej rzetelności. Tekst red. Harłukowicza opiera się o niedopowiedzenia, domysły spekulacje i nieprawdziwe sformułowania - czytamy w oświadczeniu.

Rząd odpowiada na artykuł "Wyborczej"
Działka Morawieckiego. "Niedopowiedzenia, domysły, spekulacje". Premier pozywa "Wyborczą"

- Służy to przedstawieniu premiera i jego żony w złym świetle – czytamy dalej w oświadczeniu Centrum Informacyjnego Rządu.
Oświadczenie CIR można w całości przeczytać tu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: działka morawieckiego, mateusz morawiecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz