Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

e-TOLL zastąpi via-TOLL. Co to oznacza dla kierowców? Kiedy znikną bramki?

Rząd testuje nowy system poboru opłat - e-TOLL. Wkrótce zastąpi viaTOLL. - Trwają intensywne prace związane z budową elektronicznego systemu poboru opłat drogowych. Jesteśmy w fazie testów, planujemy go uruchomić na początku drugiego kwartału 2021 roku. W pierwszym etapie ma zastąpić viaTOLL, czyli będzie przeznaczony dla pojazdów ciężkich - powiedział w programie "Money. To się liczy" Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji. - W drugim kwartale rozpocznie się okres przejściowy, czyli będą działały oba systemy, potrwa to do końca czerwca. Wtedy jedynym systemem będzie już e-TOLL. W kolejnym etapie system zostanie udostępniony samochodom lekkim. Druga faza ma zakończyć się w grudniu, w tym momencie planujemy likwidację punktów poboru opłat na drogach zarządzanych przez Skarb Państwa - dodał.

13
Podziel się:
KOMENTARZE
(13)
Jan58
3 lata temu
Na święta pojedzie autostradą wiele tysięcy aut z Niemiec. Jak oni zapłacą? A może pojadą darmo ?
Zgred
3 lata temu
Jak wprowadzali Via-toll i stawiali bramownice od razu miałem przeczucie, że prędzej czy później płacić będą wszyscy a nie tylko ciężarówki. Teraz mowa na początek o autostradach a zobaczycie, ze za chwilę będzie to dotyczyło WSZYSTKICH dróg na których obecnie obowiązuje Via-toll - w tym ekspresówek i większych krajówek. Znowu się zacznie rozjeżdżanie polski powiatowej i korki.
Klient
3 lata temu
Płacimy podatek drogowy w paliwie i jeszcze za autostrady trzeba płacić dodatkowo. Kiedyś podatek drogowy płaciło się odrębnie i to było jasne a teraz dwa podatki w paliwie i w opłacie viatoll.
Suweren
3 lata temu
To kiedy w końcu Pan Kaczyński ujawni umowę na Autostradę kraków Katowice bo obiecał jak PIS dojdzie do władzy ,
J-25
3 lata temu
dlaczego mamy płacić za drogi na które się wszyscy zrzuciliśmy....niech ktoś wyłoży swoje prywatne pieniądze i wtedy może pobierać opłaty....a tak płacimy na pensyjki dla wszystkiej maści złodziei którzy usadowili się dobrze płatnych stanowiskach...Polska to kraj urzędniczych złodziei ....mniejsza biurokracja , mniejsze podatki lepiej wydawane publiczne pieniądze i odpowiedzialność urzędników i jesteśmy w raju