Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektrownia atomowa w Polsce. Duda: "Zawarcie umowy to kwestia miesięcy"

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że wciąż nie wiadomo gdzie miałaby powstać polska elektrownia atomowa. Rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem dotyczyły kwestii technologii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

- Oczywiście wszystkie informacje dotyczące planowanej lokalizacji elektrowni atomowej będą informacjami publicznymi. Na razie jednak były prowadzone rozmowy technologiczne. Nie jestem w stanie określić miejsca, gdzie miałaby powstać - mówił Andrzej Duda w programie Polsat News.

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump podczas wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu zdradził, że umowa, która przyczyni się do rozwoju budowy elektrowni atomowej w Polsce jest finalizowana.

- Zawarcie umowy to kwestia miesięcy - potwierdził prezydent Duda w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Odniósł się również do wątpliwości, jego najpoważniejszego kontrkandydata w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, który pytał, czy z elektrownią jądrową wybudowaną przy pomocy amerykańskiej technologii będzie tak, jak z elektrownią w Ostrołęce.

- Elektrownia w Ostrołęce będzie nadal realizowana, choć, o ile mi wiadomo, technologia, która będzie wykorzystywana zostanie zmieniona - zapowiedział. Dodał, że rozmowy o rozwiązaniach dla polskiego miksu energetycznego są prowadzone od co najmniej dwóch lat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2020

mara może jakiś przetarg, bo znowu przepłacimy miliardy, żeby tylko Duda mógł trzymać palec Trumpowi

25-06-2020

JaJądrowa? Jądra trzeba mieć, długopisie!

25-06-2020

stefanNA KOLANACH PODPISAŁ WSZYSTKO !!!

Rozwiń komentarze (49)