Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Elektrownia atomowa w Polsce. Duda: "Zawarcie umowy to kwestia miesięcy"

49
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że wciąż nie wiadomo gdzie miałaby powstać polska elektrownia atomowa. Rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem dotyczyły kwestii technologii.

Elektrownia atomowa w Polsce. Duda: "Zawarcie umowy to kwestia miesięcy"
(East News)
bEqKvkut

- Oczywiście wszystkie informacje dotyczące planowanej lokalizacji elektrowni atomowej będą informacjami publicznymi. Na razie jednak były prowadzone rozmowy technologiczne. Nie jestem w stanie określić miejsca, gdzie miałaby powstać - mówił Andrzej Duda w programie Polsat News.

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump podczas wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu zdradził, że umowa, która przyczyni się do rozwoju budowy elektrowni atomowej w Polsce jest finalizowana.

bEqKvkuv

- Zawarcie umowy to kwestia miesięcy - potwierdził prezydent Duda w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Odniósł się również do wątpliwości, jego najpoważniejszego kontrkandydata w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, który pytał, czy z elektrownią jądrową wybudowaną przy pomocy amerykańskiej technologii będzie tak, jak z elektrownią w Ostrołęce.

bEqKvkuB

- Elektrownia w Ostrołęce będzie nadal realizowana, choć, o ile mi wiadomo, technologia, która będzie wykorzystywana zostanie zmieniona - zapowiedział. Dodał, że rozmowy o rozwiązaniach dla polskiego miksu energetycznego są prowadzone od co najmniej dwóch lat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqKvkuW
KOMENTARZE
(49)
jerz
rok temu
Najpierw referendum!! Budowa takiej elektrowni to również potencjalne zagrożeni dla obywateli. To arogancja że rządzący podejmują takie decyzje bez referendum. Jestem przeciw elektowni !!!! a Ty?
Mierek
rok temu
Zaczęło, się od Komora - jak przyjechał prezydent z USA Zaraz zakupiliśmy kupe uzbrojenia nie kompatybilnego z naszym posiadanym, później jak miał być Duda też pojechał do USA po poparcie i znów zakupy uzbrojenia, teraz znów pojechał i kupił żołnierzy, których nie chcą utrzymywać już Niemcy i zamówił podwójnego atoma w postaci bombki i lampki. Nawet sowietcy agenci tak mocno naszego narodu nie sprzedali jak ten kościelno-szlachecki pachołek.
nauczyciel
rok temu
ciebie nie bedzie
bEqKvkuX
A może
rok temu
w tak ważnej sprawie wypadałoby najpierw Polaków zapytać czy w ogóle chcą takiej elektrowni ,a dopiero potem prowadzić jakieś rozmowy.
djma
rok temu
nie chcę elektrowni,wolę rakiety z bombkami atomowymi
...
Następna strona