Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Elektrownia atomowa w Polsce. Duda: "Zawarcie umowy to kwestia miesięcy"

49
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że wciąż nie wiadomo gdzie miałaby powstać polska elektrownia atomowa. Rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem dotyczyły kwestii technologii.

Elektrownia atomowa w Polsce. Duda: "Zawarcie umowy to kwestia miesięcy"
(East News)

- Oczywiście wszystkie informacje dotyczące planowanej lokalizacji elektrowni atomowej będą informacjami publicznymi. Na razie jednak były prowadzone rozmowy technologiczne. Nie jestem w stanie określić miejsca, gdzie miałaby powstać - mówił Andrzej Duda w programie Polsat News.

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump podczas wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu zdradził, że umowa, która przyczyni się do rozwoju budowy elektrowni atomowej w Polsce jest finalizowana.

- Zawarcie umowy to kwestia miesięcy - potwierdził prezydent Duda w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Odniósł się również do wątpliwości, jego najpoważniejszego kontrkandydata w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, który pytał, czy z elektrownią jądrową wybudowaną przy pomocy amerykańskiej technologii będzie tak, jak z elektrownią w Ostrołęce.

- Elektrownia w Ostrołęce będzie nadal realizowana, choć, o ile mi wiadomo, technologia, która będzie wykorzystywana zostanie zmieniona - zapowiedział. Dodał, że rozmowy o rozwiązaniach dla polskiego miksu energetycznego są prowadzone od co najmniej dwóch lat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
jerz
2 lata temu
Najpierw referendum!! Budowa takiej elektrowni to również potencjalne zagrożeni dla obywateli. To arogancja że rządzący podejmują takie decyzje bez referendum. Jestem przeciw elektowni !!!! a Ty?
Mierek
2 lata temu
Zaczęło, się od Komora - jak przyjechał prezydent z USA Zaraz zakupiliśmy kupe uzbrojenia nie kompatybilnego z naszym posiadanym, później jak miał być Duda też pojechał do USA po poparcie i znów zakupy uzbrojenia, teraz znów pojechał i kupił żołnierzy, których nie chcą utrzymywać już Niemcy i zamówił podwójnego atoma w postaci bombki i lampki. Nawet sowietcy agenci tak mocno naszego narodu nie sprzedali jak ten kościelno-szlachecki pachołek.
nauczyciel
2 lata temu
ciebie nie bedzie
A może
2 lata temu
w tak ważnej sprawie wypadałoby najpierw Polaków zapytać czy w ogóle chcą takiej elektrowni ,a dopiero potem prowadzić jakieś rozmowy.
djma
2 lata temu
nie chcę elektrowni,wolę rakiety z bombkami atomowymi
...
Następna strona