Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Europa czeka na Ukraińców. Kijów ma swoje oczekiwania

188
Podziel się:

Jeśli pracownicy z Ukrainy nie przyjadą, wiele krajów może sobie nie poradzić. Władze kilku państw zwróciły się do władz w Kijowie w sprawie zorganizowanych wyjazdów ukraińskich pracowników sezonowych.

Gdy w połowie marca sytuacja w Europie zrobiła się niepewna, wielu Ukraińców w popłochu wróciło do domu
Gdy w połowie marca sytuacja w Europie zrobiła się niepewna, wielu Ukraińców w popłochu wróciło do domu (FORUM)

- Na tym etapie już zwróciło się do nas kilka rządów w sprawie tego, że oczekiwane są zorganizowane zaplanowane grupy Ukraińców. Na przykład wczoraj rozmawiałem z austriackim ministrem spraw zagranicznych, mowa o 802 naszych pracownikach, oczekiwanych przez 44 firmy" - powiedział w piątek wicepremier Ukrainy Wadym Prystajko, o czym informuje serwis "Forsal".

Z prośbą o sprowadzenie pracowników wystąpiły władze Austrii, Izraela i Finlandii. Ukraina spodziewa się, że wkrótce rozmowy na ten temat podejmą Polska Niemcy i Czechy.

Władze w Kijowie mają jednak swoje oczekiwania wobec krajów, które zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników. Chce, by Ukraińcy mieli gwarancję oficjalnego zatrudnienia na okres co najmniej trzech miesięcy, otrzymali pakiet ubezpieczeniowy, przede wszystkim ubezpieczenie medyczne, oraz "godne" warunki mieszkaniowe i płacowe.

- Obserwacja, testy i inne konieczne działania związane z bezpieczeństwem medycznym będą zagwarantowane zarówno w krajach, do których przyjeżdżają nasi pracownicy, jak i po ich powrocie na Ukrainę - wskazał Prystajko.

Pierwsze transporty miałyby się odbyć drogą lotniczą. Niektóre linie lotnicze są już gotowe do organizacji lotów czarterowych.

Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
praca
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(188)
junio
4 lata temu
Nic z tego nie rozumiem. Tysiącami tydzień w tydzień płyną do Europy ludzie... i wciąż firmom brak pracowników? Gdzie jest ten, wobec tego, wszem i wobec głoszony kryzys gospodarki europejskiej
kim
4 lata temu
Przy przekraczaniu granicy RP powinni podpisać, że nie akceptują ludobójstwa.
dixio
4 lata temu
Mieszanie narodów kończyło się często w historii pogromami. Czy tego potrzebujemy....
kissia
4 lata temu
Jeśli są buzie do jedzenia powinny być także ręce do pracy. Za dużo mamy biurokracji i nieproduktywnych organizacji żyjących na koszt podatnika. Trzeba odciąć im nienależną kasę i pojawi się masa ludzi do roboty.
Fallout
4 lata temu
Handel ludźmi kwitnie.
...
Następna strona