Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europa czeka na Ukraińców. Kijów ma swoje oczekiwania

188
Podziel się:

Jeśli pracownicy z Ukrainy nie przyjadą, wiele krajów może sobie nie poradzić. Władze kilku państw zwróciły się do władz w Kijowie w sprawie zorganizowanych wyjazdów ukraińskich pracowników sezonowych.

Gdy w połowie marca sytuacja w Europie zrobiła się niepewna, wielu Ukraińców w popłochu wróciło do domu
Gdy w połowie marca sytuacja w Europie zrobiła się niepewna, wielu Ukraińców w popłochu wróciło do domu (FORUM)
bEENkwUl

- Na tym etapie już zwróciło się do nas kilka rządów w sprawie tego, że oczekiwane są zorganizowane zaplanowane grupy Ukraińców. Na przykład wczoraj rozmawiałem z austriackim ministrem spraw zagranicznych, mowa o 802 naszych pracownikach, oczekiwanych przez 44 firmy" - powiedział w piątek wicepremier Ukrainy Wadym Prystajko, o czym informuje serwis "Forsal".

Z prośbą o sprowadzenie pracowników wystąpiły władze Austrii, Izraela i Finlandii. Ukraina spodziewa się, że wkrótce rozmowy na ten temat podejmą Polska Niemcy i Czechy.

bEENkwUn

Władze w Kijowie mają jednak swoje oczekiwania wobec krajów, które zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników. Chce, by Ukraińcy mieli gwarancję oficjalnego zatrudnienia na okres co najmniej trzech miesięcy, otrzymali pakiet ubezpieczeniowy, przede wszystkim ubezpieczenie medyczne, oraz "godne" warunki mieszkaniowe i płacowe.

- Obserwacja, testy i inne konieczne działania związane z bezpieczeństwem medycznym będą zagwarantowane zarówno w krajach, do których przyjeżdżają nasi pracownicy, jak i po ich powrocie na Ukrainę - wskazał Prystajko.

Pierwsze transporty miałyby się odbyć drogą lotniczą. Niektóre linie lotnicze są już gotowe do organizacji lotów czarterowych.

Zobacz także: Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"
bEENkwUt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEENkwUu
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEENkwUO
praca
gospodarka
KOMENTARZE
(188)
junio
rok temu
Nic z tego nie rozumiem. Tysiącami tydzień w tydzień płyną do Europy ludzie... i wciąż firmom brak pracowników? Gdzie jest ten, wobec tego, wszem i wobec głoszony kryzys gospodarki europejskiej
kim
rok temu
Przy przekraczaniu granicy RP powinni podpisać, że nie akceptują ludobójstwa.
dixio
rok temu
Mieszanie narodów kończyło się często w historii pogromami. Czy tego potrzebujemy....
bEENkwUP
kissia
rok temu
Jeśli są buzie do jedzenia powinny być także ręce do pracy. Za dużo mamy biurokracji i nieproduktywnych organizacji żyjących na koszt podatnika. Trzeba odciąć im nienależną kasę i pojawi się masa ludzi do roboty.
Fallout
rok temu
Handel ludźmi kwitnie.
...
Następna strona